Громадська ґендерна рада розпочала свою роботу

Успішне завершення установчої зустрічі Громадської ґендерної ради відбулося - повідомило сьогодні Міжфракційне депутатське об'єднання сприяння ґендерній рівності "Рівні можливості". До ради увійшли ...

рада

Громадський Простір

Успішне завершення установчої зустрічі Громадської ґендерної ради відбулося – повідомило сьогодні Міжфракційне депутатське об’єднання сприяння ґендерній рівності “Рівні можливості”.

До ради увійшли представники громадських та міжнародних організацій, які працюють у сфері просування ґендерної рівності в Україні. В обговоренні взяли участь співголови МФО Лілія Гриневич, Олена Кондратюк та Марія Іонова, а ткож члени МФО Ірина Луценко, Ірина Фриз та Ірина Суслова.

Учасників зустрічі привітали Андреас фон Бекерат, Посол Швеції в Україні, Джон Пеннел, в.о. директора регіональної місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Мері О’Хейґен, Старший директор НДІ-Україна

Учасники визначили основні завдання Громадської ґендерної ради та тематичні групи в її структурі, намітили наступні кроки з налагодження роботи та створення мапи програм у сфері ґендерної рівності в Україні.

spruce-image

Ініціатива створення Громадської ґендерної ради має на меті об’єднання та ефективну координацію зусиль народних депутатів, громадських активістів та міжнародних організацій, які працюють над питаннями ґендерної рівності в Україні. Громадська ґендерна рада стане постійно діючим органом, який буде узагальнювати інформацію щодо існуючих в Україні програм підтримки ґендерної рівності у різних сферах, а також сприяти розробці спільної стратегії діяльності МФО «Рівні можливості», громадського сектору, експертного середовища та міжнародних організацій. Це дозволить покращити координацію роботи та уникнути дублювання діяльності в одних сферах та прогалин – в інших, і, зрештою, зробити зусилля з подолання нерівності жінок і чоловіків більш ефективними та стратегічно спрямованими – йдеться в повідомленні МФО «Рівні можливості».

Наталя Карбовська, Голова правління Українського жіночого фонду, у коментарі Громадському Простору висловила думки щодо того, що стане запорукою ефективності новоствореної ради, та на які результати її роботи можна сподіватися:

карбовська

- На мою думку, сьогоднішня дискусія показала, що питання прав жінок виходять сьогодні в іншу площину. Ми вже не говоримо про загальні концепції, а цілеспрямовано дивимось на ключові сфери, де права жінок порушуються, плануючи при цьому стратегії спільного впливу на ситуацію.

 Запорукою ефективності Громадської ґендерної ради, думаю, буде горизонтальна координація, відкритість до співпраці і системний підхід. Безумовно, тем для Громадської ґендерної ради дуже багато, але гадаю правильно, що ми на сьогодні обмежили кількість тематичних груп. Це, на мою думку, дозволить сфокусуватись на найболючиших питаннях в першу чергу.

 Результатами роботи бачу зміни ганебних законів, систем і політик – таких, що роблять жінок у силових структурах «Невидимим батальйоном», таких, що не дають жінкам бути представленими у владі і приймати рішення на рівні з чоловіками, таких, що підтримують старі ґендерні стереотипи в економічній сфері і освіті.


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Орися Луцевич: Україна — це фронтир, де може бути віднайдено новий світовий баланс

Реформування України під час війни: здобутки та виклики

Алла Волошина: допомагаємо волонтерським центрам Кіровоградщини ставати сильнішими

За рік роботи Архіву війни зібрано 3.7 млн медіафайлів

Марта Пивоваренко: Як психологічний стан українців впливатиме на відновлення країни після війни

Як громадські організації долучаються до облаштування укриттів: досвід КримSOS