Глобальна акція #SaveOlegSentsov: весь світ вимагає звільнення політв’язнів з тюрем Росії!

13 липня - день народження Олега Сенцова. Організатори глобальної акції #SaveOlegSentsov закликають: "Давайте привітаємо його і покажемо, що весь світ вимагає звільнення політичних в'язнів з тюрем ...

Сенцов

Громадський Простір

13 липня – день народження Олега Сенцова. Організатори глобальної акції #SaveOlegSentsov закликають: “Давайте привітаємо його і покажемо, що весь світ вимагає звільнення політичних в’язнів з тюрем Росії!”. Саме тому акція пройде не лише в Україні, але й в багатьох містах закордоном.

Активісти пропонують виконати три нескладні кроки

1. Завантажити та роздрукувати ч/б фото Олега Сенцова за цим посиланнямКраще це зробити у А5 форматі, тоді його більш зручніше тримати. А якщо розміщуєте на самому пам’ятнику, то формат А4 буде більш практичніший.

2. Сфотографувати його на фоні визначної пам’ятки, “візитної картки” у своєму місті, або на фоні будь-якого іншого відомого місця, яке знаходиться поряд.

3. 13 липня розмістити в інтернеті цю фотокартку з хештегом #SaveOlegSentsov та обов’язково локалізувати, позначити місцезнаходження.

Сенцов1

Організатори події просять також надіслати фото на скриньку [email protected]. Деталі про акцію в Києві можна знайти за посиланням.

Олександра Матвійчук“Протягом кількох днів 13-16 липня ми організуємо цілу низку різних колективних дій та проведемо публічні демонстрації #SaveOlegSentsov по всьому світу. Тепер ми будемо звертатися прицільно до національних урядів, – розповідає у себе на сторінці фейсбуку правозахисниця Олександра Матвійчук, голова правління Центру Громадянських Свобод, – Символічно, що саме на ці дні припадають важливі для нас дати: 13 липня – день народження Олега Сенцова; 14 липня – два місяці голодування Олега Сенцова та матч за 3-4 місце; 15 липня – фінал чемпіонату світу з футболу в Москві; 16 липня – зустріч Трампа із Путіним у Гельсінкі“.

Ще важливий момент. Ми прийняли рішення ставити питання не тільки про звільнення 70 українських політв’язнів в Росії та окупованому Криму, – наголошує Олександра Матвійчук, –  Ми будемо говорити і про не менше сотню полонених у підвалах Донбасу, серед яких українські військові та цивільні заручники, такі як журналіст Станіслав Асєєв. Багатьох із них їхні рідні чекають додому вже майже чотири роки”.

Ольга-Стефанія Калиновська, організаторка акції #SaveOlegSentsov у Чернівцях:

ольга“Третя Акція на підтримку українських політв’язнів у Росії відбудеться на площі Центральній Чернівців у День народження Олега Сенцова, 13 липня. Участь у ній візьмуть буковинські громадські активісти, студенти і журналісти. Готуємо тематичні плакати і листівки. І, звісно, сподіваємось, що цього разу кількість учасників Акції буде чисельнішою, аніж за попередніх. #SaveOlegSentsov”.

Активісти з різних куточків України старанно готуються до акції:

Наталя Мельникова, організаторка акції #SaveOlegSentsov у Софії (Болгарія):

Наталя1

фото із зустрічі українських військових, які приїхали на реабілітацію в Болгарію

Ми отримали дозвіл від місцевої адміністрації, створили подію в фейсбуці. Робимо подію від імені організації української діаспори СУОБ “Мати Украйна”. Активістів, на жаль, не дуже багато, а зараз ще й час відпусток. Але я вирішила, що краще зробити акцію зараз, синхронно з акціями по всьому світу, ніж відкладати.

Минулого разу, крім українців, прийшло і кілька однодумців-болгар, навіть одна пара росіян, які емігрували з політичних причин з Росії після вбиства Нємцова. Ми поширюємо інформацію про подію в болгарських групах, через лідерів думки. Акція відбудеться сьогодні ввечері, біля Президенства. Це місце часто використовується для політичних зібрань. Будемо стояти із плакатами, роздавати листівки перехожим“. 

Михайло Баскін, організатор акції #SaveOlegSentsov у Дубліні (Ірландія):

Михайло“Акція готується, як і інші акції та події протягом останніх чотирьох років, здебільшого, через соціальні мережі. Я не знаю наскільки вона буде численною, але це і не важливо. Ми призначили її на той самий час, що і фінал футбольного чемпіонату – рахую, що це символічно – підтримати своїх у російських тюрьмах, коли там буде проходити кульмінація «спортивного свята».

Здавалось би, що не дуже зручний, неділя, фінал, але саме це мало б привернути хоч якусь увагу преси. Оскільки пробити стіну мовчання мас- медіа на цей рахунок дуже складно – здається, ірландці не хочуть остаточно зіпсувати стосунки з Росією, тому публікацій на цю тему дуже мало. Не дивлячись на це, міністр закордонних справ Ірландії закликав звільнити Олега та інших політичних бранців. Так що акція відбудеться за будь-яких обставин”.

Михайло Сімбірський, організатор акції #SaveOlegSentsov у Сан-Франциско (США):

М.СібмірськийУ Сан-Франциско та Кремнієвой долині не має якоїсь традиційної точки збору тих, кому небайдужа доля України. До того ж літо, хто у відпустці, хто, навпаки, дуже зайнятий. Тому ми чекаємо, що прийде лише невелика купка людей. Просто зробили івент на Фейсбуці. Друкуємо флаєри, щоб роздавати перехожим.

Більшість американців не знає про Сенцова. Наша мета хоч якось донести до них інформацію про нього.

Сан-Франциско

фото з попередньої акції у Сан-Франциско

Тут, в Америці, чимало небайдужих, але в них на думці гарячі події внутрішньої політики: розслідування навколо президента Трампа, політика його адміністрації, вибори, тощо. Все ж сподіваємося, хтось нас почує“.
 
Марина Гогуля,  організаторка акції #SaveOlegSentsov у Богуславі:
Марина“Наступна акція у підтримку Олега Сенцова та інших українських бранців Кремля відбудеться біля Міської ради Богуслава 14 липня, саме напередодні зустрічі Трампа та Путіна в Гельсинкі. Цією подією ми долучаємося до всесвітньої кампанії #SaveOlegSentsov, яка відбуватиметься протягом 13-16 липня у більш ніж 25 країнах світу.
 
Ми пам’ятаємо про своїх, чекаємо їх із полону російських окупантів та готові нагадувати про наших громадян стільки, скільки буде потрібно, аж поки усі вони не вийдуть на волю”.
Богуслав1

фото з попередньої акції у Богуславі

Як і де долучаєтеся до акції Ви? Діліться в коментарях!


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Юрій Антощук: працюємо над створенням рекомендацій херсонським громадам та відновленням соціальних зв'язків

Простір, де вас вислухають, творить умови для зцілення: Франческо Ардженіо Бенаройо про досвід допомоги українцям

Репортажно з Алеї ГО «Згуртованість»: у Києві відбувся #РазомДіємо Фест

Меморіал: створення нової культури пам’яті, віддаленої від радянщини

"Якщо не працювати з культурою, то є сусідні держави, які б хотіли з нею попрацювати" — Яна Бойцова

Юлія Соловйова: мотивацією має бути бажання жити під синьо-жовтим стягом