Економічного дива просто так не буде, треба працювати

  Сьогодні у Києві пройшов ‪Форум РПР‬ "Які ‎реформи‬ стануть фундаментом українського економічного дива?" - за участі Джеффрі Пайєтта, Чімяо Фана, Яна Томбінського, представників експертного ...

Томбінський Ян

Галина Жовтко

 

Сьогодні у Києві пройшов Форум РПР‬ “Які реформи‬ стануть фундаментом українського економічного дива?” – за участі Джеффрі Пайєтта, Чімяо Фана, Яна Томбінського, представників експертного середовища, депутатів Верховної Ради України, представників Кабінету Міністрів України, представників Національного Банку України та представників громадянського суспільства України.

Інфографіка. Оцінка виконання економічних реформ

Відкриваючи Форум, Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що його непокоять дві речі щодо України. Перше, це “єдність” демократичної коаліції, особливо у світлі зовнішньої агресії. Адже для реалізації реформ, дуже важливо, щоб дух єдності був збережений.

А друга річ – це корупція, яка наче рак руйнувала країну всі ці роки. Реформи та боротьба з корупцією – ключ до успіху України, зазначив він.

Також Джеффрі Пайєтт підкреслив, що він залишається оптимістичним щодо майбутнього України, і що українці у 2013-2014 роках вже продемонстрували, що зміни можливі, і що систему змінити можна.

Посол нагадав, що не потрібно забувати, що Україна вже здійснила у 2014-2015 роках – вона перемогла проект “новоросія”: “Харків, Маріуполь, Одеса продемонстрували, що вони хочуть бути частиною європейської України”, і ви здійснили це, зіткнувшись з великою агресією, яку Європа не ще бачила після ІІ Світової війни”.

●	Джеффрі Пайєтт

11999824_10153637641369294_2563504989372534020_o

 

Присутній на Форумі директор Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан, наголосив, що ми не повинні дозволяти популізму відкладати реформи. Продовження та прискорення реформ має вирішальне значення для того, щоб Україна вижила.

Серед надважливих пріоритетів, за його словами – це боротьба з корупцією, судова реформа, реформа держслужби, реформа енергетичного сектору, реформа банківського сектору та податкова реформа, для того, щоб бізнес процвітав.

“Світова спільнота може допомогти та має допомогти Україні, але зрештою майбутнє України є у ваших руках. Ми тут, щоб підтримати вас, але саме вам потрібно зробити найтяжчу роботу!” – Чімяо Фан.

Чімяо Фан

11999807_10153637641659294_7774489661745485514_o

Ян Томбінський, глава представництва ЄС в Україні, зазначив, для того, щоб створити українське економічне чудо, треба перестати мріяти про чудо. В Україні не має бути толерантності до неправових дій, бо корупція не починається у кишені, вона починається у головах людей. Не має бути толерантності до ментальності, що допускає корупцію. За корупцію треба не лише звільняти, а й карати, – заявив він.

Ян Томбінський

Ян Томбінський повідомив, що ЄС спостерігає дуже небезпечну тенденцію, оскільки за перші 6 місяців цього року, як показує статистика, впав експорт України до країн ЄС, незважаючи на те, що українські виробники можуть експортувати до ЄС безтарифно.

За його словами, Україна має мінімізувати свої втрати: “Це така багато країна, але скільки вона втрачає”. Глава представництва застеріг, що хоча Україні було надано багато допомоги за різними програмами, проте вони не будуть безкінечні: “Якщо Україна буде втрачати свій капітал, то для чого нам, якими аргументами можна переконати уряди та виборців у других країнах, що потрібно надавати гроші Україні. Перше – треба використовувати багатства, які в Україні є…. Не стільки думати, що можна зробити за десять років, треба думати, що зробити сьогодні, завтра, післязавтра…”.

Форум РПР

11952893_10153637642684294_8656418849343572840_o

 

У Києві пройшов #Форум “Які #реформи стануть фундаментом українського економічного дива?” – за участі Джеффрі Пайєтта, Ч…

Posted by Громадський Простір on 10 вересня 2015 р.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Місце жінки в політиці: що змінилося?

В Україні оновлюють Нацстратегію сприяння розвитку громадянського суспільства

Culture:Reload — простір для роздумів, рефлексій та уяви

Як і довкола чого мережується громадянське суспільство України

ЩедрийВівторокNOW - весь світ разом на протидію пандемії

Партисипація у карантин: як громадяни і влада співпрацюють онлайн