Благодійники отримали “оскарів” ФОТО, ВІДЕО

14 березня нагородили кращих благодійників України. Свято добра пройшло у стилі “церемонії оскара”. Імена переможців залишалися невідомими до останньої миті виходу на сцену. Почавшись із тихого ...

Благодійна Україна, "оскари"

Громадський Простір

14 березня нагородили кращих благодійників України. Свято добра пройшло у стилі “церемонії оскара”. Імена переможців залишалися невідомими до останньої миті виходу на сцену.

Почавшись із тихого аукціону, дійство перейшло у нагородження і завершальний концерт гурту «Мандри», фронтмен якого Фома є також головою наглядової ради конкурсу благодійників.

На тихому аукціоні гостям пропонували придбати лот – твори мистецтва, книги, прикраси тощо. Наприклад, Фома віддав на аукціон гітару. Виручені кошти будуть використані Асоціацією благодійників України.

Доброчинців могли цьогоріч і не відзначити. Конкурс міг узагалі не відбутися. Нагадаємо, що п’ять років поспіль в Україні проходив конкурс «Благодійник року». Однак у 2012 деякі члени оргкомітету заблокували його проведення. Аргументом стали парламентські вибори і використання благодійності політиками.

«Асоціація благодійників України» і «Україна 3000» вирішили, що конкурс варто провести і заснували новий конкурс «Благодійна Україна», який по суті є аналогом «Благодійника року».

Принагідно ми запитали в Олександра Максимчука, президента Асоціації Благодійників України, чи справдилися побоювання щодо політизації конкурсу.

«Не справдилися! Ми аналізували і дивилися, які фонди і яких політиків в нас подавалися… У нас було близько десяти фондів відомих політиків. Так виходить, що серед переможців жодного немає. Ця пересторога про політизацію десь зробила свою роботу. Експерти одразу відвели ці фонди в сторону. Ці фонди непогані, вони роблять хорошу роботу, але насправді частина їхньої діяльності здійснювалася минулого року саме на підтримку того чи іншого політика», – сказав Олександр Масимчук Громадському Простору.

У номінації благодійник-неурядова організація переміг Громадський рух «Віра, Надія, Любов» (Одеса). 

Серед загальноукраїнських благодійних фондів переможцем став БФ «Соціальне партнерство. 

У номінації регіональних благодійних фондів “оскара” отримав БФ Карітас (Івано-Франківська область). 

Спеціальну відзнаку “Народний благодійник” (обирається голосуванням у соцмережах) здобув Отець Михайло Жар, Герой України, настоятель Банченського монастиря «Вознесіння господнє». У селі Молниця Герцаївського району Чернівецької області отець створив при монастирі дитячий будинок сімейного типу, де на сьогодні виховується понад 250 дітей-сиріт та дітей-інвалідів, 50 з яких – хворі на ВІЛ/СНІД

Конкурс тривав із 15 жовтня до 20 лютого. Всього надійшло 212 заявок. Благодійників визначали у номінаціях: великий, середній і малий бізнес, загальноукраїнський/міжнародний благодійний фонд, регіональний благодійний фонд, неурядова організація, молодіжна організація, фізична особа, благодійна акція, благодійність у медіа, інновації та спеціальний номінант – “Народний благодійник”.

Повний список переможців та детальна інформація про їхні проекти на сайті Асоціації благодійників України.

Автор : Ірина Салій


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У День соборності України — про цінності та моделі єднання

З чим входимо у 20-ті: тренди, тенденції та виклики для громадянського суспільства

Діалог створює взаємодію. Квентін Олівер про змістовні публічні консультації

Творення платформ діалогу влади і громадянського суспільства — тло обговорень на PlatForum

Соціальне замовлення може стати добрим прикладом партнерства громадянського суспільства і влади

ЄС + Україна, Грузія та Молдова: громадські організації пропонують новий формат діалогу