Як задовільнити вимоги донора щодо обгрунтування оплати праці

Ви часто чули при підготовці грантової заявки запитання від донора "Обгрунтуйте рівень заробітної плати чи гонорара"? Я часто, так само як часто не зустрічаю в самих оголошеннях тих же роботодавців ...

Ви часто чули при підготовці грантової заявки запитання від донора “Обгрунтуйте рівень заробітної плати чи гонорара”? Я часто, так само як часто не зустрічаю в самих оголошеннях тих же роботодавців рівня пропонованої оплати праці. Так, здебільшого,  півсторінки про донора, дві сторінки про обовязки претендента і його підготовку і один рядочок на кшалт наступного:

Конкурентний рівень заробітної плати буде визначено за результатами співбесіди .

Конкурентоспроможна заробітна плата з урахуванням вашого професійного досвіду.

Умови оплати праці залежать від кваліфікації фахівця.

Винагорода на основі попереднього досвіду.

Щомісячний посадовий оклад + преміальні за результатами виконання проєкту.

Щомісячна плата за рахунок грантових коштів (визначається за результатами співбесіди).

Що ж робити? Шукати, чим більше варіантів буде знайдено тим краще ваша позиція буде обгрунтована. Першим джерелом може слугувати державна статистика. Є ж ще хтось хто їй довіряє:) Але вона точно є заручником і роботодавців і обставин (закриття реєстрів, обмеження оприлюднення інформації).

https://ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2005/gdn/reg_zp_m/reg_zpm_u/arh_zpm_u.htm

статистика зп3

http://www.te.ukrstat.gov.ua/files/DN/DN8.7z на подібних ресурсах можна глянути ЗП в розрізі областей та видів економічної діяльності (не за посадами), ну так собі, хіба для орієнтації інформація.

 Є ресурси, які намагаються за даними з вакансій та резюме вираховувати середній рівень чи діапазон оплати праці. На них важливо слідувати за об’ємом вибірки та актуальністю даних. Ось приклад.

https://www.averagesalarysurvey.com/uk-ua/salary/accounting-administration/ukraine?ExcludeCity=1180

статистика зп5

Це ще один приклад із дуже гарною вибіркою у сотні вакансій і актуальною інформацією.

https://www.work.ua/salary-%D0%BA%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BA+%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%94%D0%BA%D1%82%D1%83/

статистика зп4 статистика зп2

Ще одним джерелом обєктивної інформації, взятою із укладених угод, є стандартна форма BIO DATA, яку мають всі, хто працював із великими системними донорами. В ній зазначається типи вашої активності та гонорарні і зарплатні історії протягом крайніх трьох років. 

Підтвердженням рівня вашої оплати може бути також копія попередніх угод, якщо там не прописано про конфіденційність такої інформації, а також дані з актів виконаних робіт, виписок банку.

Ці дві позиції підійдуть досвідченим виконавцям робіт у яких вже є достатня історія партнерств та підрядів за позиціями на які претендують і нині в проєктах.

Для претендентів з меншою трудовою підтвердженою біографією підійдуть вакансії з телеграм каналів. Там достатньо якісно описують вакансії та часто коли подають рівень можливої заробітної плати, причому достатньо актуальної на відміну від стандартних оголошень від роботодавців через державні органи працевлаштування (податки, мінімалки, працевлаштування це все досі ще непрозора сфера).дані про вакансії (5) дані про вакансії (4) дані про вакансії (3) дані про вакансії (2) дані про вакансії (1)

Підсумовуючи. На більшість вакансій знайти підтвердження можливо. Різне за своєю об’єктивністю, але підходяще для визначення діапазону. Найкращим підтвердженням є угоди, акти, виписки з банку.


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?

  • http://kerivnyk.org.ua Микола Орлов

    Ще одне джерело про ЗП, тут є хороші вибірки за декількома напрямками, от як комунікаційний https://happymonday.ua/specproject/skilky-zaroblyayut-komunikatsijnyky-v-ukrayini-doslidzhennya-vid-happy-monday Хоча досі не розумію, якщо у донора є такий запит, то чому сам донор в своїх вакансіях не вказує рівня зп) щоб вони стали орієнтирами в подібних випадках.

  • Roman Kats

    Корисна статья. Дякую, пане Миколо