Тобі IBAN

З 5 серпня до 31 жовтня банківські установи України "перекодують" всі номери банківських рахунків у новий формат. І що ж це означає для НУО?

iban
Тобі IBAN

З 5 серпня до 31 жовтня банківські установи України “перекодують” всі номери банківських рахунків у новий формат. І що ж це означає для НУО?

Нічого страшного це не означає, але трохи уваги треба буде звернути. Якої саме?

Всі банки, в яких у НУО відкриті рахунки, до 1 листопада мають повідомити їх про те, як тепер номери рахунків виглядають у форматі IBAN. Тому ГО і БО мають оновити свої оголошення про прийом пожертв і внесків, сповістити договірні сторони, ґрантодавців і укласти додаткові угоди в разі потреби, зокрема, з найманими по договорах ЦПХ особами та контрагентами. Важливо, що сповіщати податкову, в якій перебувають на обліку рахунки, не треба, це зроблять (як у випадку звичайного відкриття рахунків) самі банки, бо такий порядок, що встановлено НБУ.

Окремо слід зазначити, що рахунок у банку тепер матиме довжину в 29 символів, а не в 14 або менше як раніше, але тепер не треба буде вказувати МФО. Тому в сумі маємо замість двох полів у платежах (МФО і 14-значний або коротший рахунок) одне (29-значний номер рахунку по стандарту IBAN). Зважте це в своїх технічних системах управління та документації.

В цілому впровадження IBAN то перемога, бо в роботі з іноземними партнерами стане легше представляти банківські реквізити українських НУО.

Якщо ви хочете більше дізнатися про IBAN, особливості перехідного періоду через впровадження цього стандарту, які дії мають вчинити ФОПи, інший бізнес, пенсіонери, отримувачі державної допомоги й інші верстви населення, то погортайте трохи довший пост на цю тему від мене. Якщо вам сподобається, то поставте вподобайку автору там і підпишіться на “Громадський простір” аби бути в курсі новацій для НУО.


Останні публікації цього розділу:

Громадський бюджет на Пирятинщині набирає сил

Як відкриті дані можуть зорієнтувати нас за кого голосувати на регіональних виборах

Скільки часу потрібно для зламу вашого паролю?

Відбулася презентація дослідження «Фінансування шкіл в ОТГ та просування шкільної автономії»

Бюджети для громадян. Чому варто повчитись у новостворених ОТГ?

Завантажуйте інфографіку: все про Наглядові, Спостережні та Опікунські ради