Терплячість – необхідна супер сила для залучення волонтерів і волонтерок

Бути терплячими - це не те саме, що терпіти.Бути терплячими - важлива якість, яку потрібно в собі плекати. Особливо, коли ти координуєш волонтерську спільноту, команду чи мережу. Бути терплячими до ...

22953935724_db9c328d
Терплячість – необхідна супер сила для залучення волонтерів і волонтерок

Бути терплячими – це не те саме, що терпіти.

Бути терплячими – важлива якість, яку потрібно в собі плекати. Особливо, коли ти координуєш волонтерську спільноту, команду чи мережу. Бути терплячими до їхніх питань, до порушених дедлайнів і до “йооой, вибач, вилетіло з голови”. Бути терплячими, щоб розвинути у волонтерів і волонтерок потрібні навички і надихнути їх на сміливі дії. Надихнути їх на боротьбу. У першу чергу, на боротьбу зі своїми страхами та комплексами. Бути терплячими, щоб зуміти розкрити у них їхні таланти і мужність. І через деякий час помічаєш, що волонтерська спільнота активна та відповідальна.

Також варто бути терплячими, щоб випрацювати систему координації волонтерської спільноти, яка діє зрозуміло і прозоро для всіх.

Бути терплячими, щоб розвинути спільне розуміння у всіх колег, що волонтери – це люди з високою кваліфікацією. А не ті, що мають робити роботу, яку їм влом робити. Чи тільки стояти за стійкою реєстрації.

Що взаємодія з волонтерами – це сфера управління. А управляти командою, яка складається з сотні волонтерів, – це завелике навантаження для однієї людини. Однієї людини, яка додатково ще й відповідальна за інші сфери в організації. І що залучення волонтерів – це функція насправді всієї організації. І волонтери – не Тані, не Віктора, а волонтери – нашої організації :)

Залучати волонтерок і волонтерів не легко, але можливо. І волонтерів не потрібно залучати заради волонтерства. Залучення має бути стратегічним і волонтери мають привносити нову цінність в діяльність організації.

Наша ініціатива Makitra за останній тиждень провела 10 консультацій щодо залучення. Більшість організацій турбувало залучення саме волонтерів/ок. І всі команди мають дуже подібні історії та виклики.

Ми зрозуміли, що ця година консультування важлива для організацій. Тому вирішили продовжити подібну практику в травні. Тож, якщо маєте якісь виклики у залученні, заповнюйте форму >>> https://bit.ly/2USX9wC

Або діліться нею з тими, кому вона на часі.

У травні знову оберемо 10 організацій, які прагнуть розвивати якісне залучення. І серед цієї 10-ки буду рада бачити вашу організацію! 


Останні публікації цього розділу:

Тривожний дзвінок! Що і як готує влада для ГС?

Чотири цінності для ефективної роботи соціальних ініціатив

РФ змінила підхід у веденні інформаційної війни проти України - експерт AMES

У Ніжинській громаді запрацюють Піклувальні та Опікунські ради при закладах освіти та медицини

Як Усть-Путильська ОТГ впроваджує інструменти прозорості

Донеччанка створила україномовний інфоресурс про Хорватію