Скандал навколо ФБ: на що варто звернути увагу

Навіть нефахівці відчувають, що це має не аби який вплив на них. Оскільки працюємо з ІТ в напрямку розвитку громадянського суспільства, буквально декілька ремарок для нашого громадянського ...

Screen Shot 2018-04-12 at 12.53.43
Скандал навколо ФБ: на що варто звернути увагу

Навіть нефахівці відчувають, що це має не аби який вплив на них. Оскільки працюємо з ІТ в напрямку розвитку громадянського суспільства, буквально декілька ремарок для нашого громадянського суспільства. 

Мабудь багато хто чув про цей скандал та навіть дивився трансляцію спілкування Конгресу з Марком Цукербергом https://www.facebook.com/vadimgeo/posts/10214176732629989 

Хто ще не в курсі про що йдеться, перегляньте це стисле відео ВВС щодо суті питання.

https://www.facebook.com/BBCnewsUkrainian/videos/1858110634220576/

Порушується ціла низка цікавих та важливих питань, які потребують лонгріду. В цьому запису обмежусь двома ремарками.

По-перше, про всяк випадок відразу пояснюю: 1) насправді мова не тільки про Фейсбук; наприклад Гугл має навіть більше можливостей завдяки більш розвинутої пошуковій системі, 2) той алгорітм що тут демонструється на прикладі лайків – це вчорашній чи навіть позавчорашній день. Фахівці не виключають, що вже розробляються/розроблені технології і на випадок, якщо ви відмовитесь від користування соціальних мереж та “корпоративних” пошуковиків. Отже не чекайте на прості рішення. 

По-друге, звертаю увагу на цей скріншот із стислого відео ВВС щодо суті питання.

Screen Shot 2018-04-12 at 10.22.12

Йдеться про неможливість поки що довести тезу Кембрідж аналітіки щодо перемоги Трампа завдяки їх технології – бо не має можливості довести хто і як саме голосував (тайна голосування). Сподіваюсь зрозуміло, що у наразі введення е-голосування коло замкнеться? 

Раніше тільки попереджав щодо ризиків перспкетив е-голосування під час формування державних органів. Надалі доведеться кожному свідомо сформувати власну позицію, і за потреби стримувати невгамовні прагнення в цьому питанні деяких реформаторів. 

Сподіваюсь згодом знайди час для більш детальних пояснень, а поки що замисліться


Останні публікації цього розділу:

Три лайфхаки для НУО: дані, цифра, софт

Правила захисту дітей від насильства: поради від Служби порятунку дітей

Зміна місцевої влади - шанс для активностей в громадах

Чому варто інвестувати в людей?

ТОП порад і креативних рішень для просування інструментів участі у громадах

Як відкриті дані можуть зорієнтувати нас за кого голосувати на регіональних виборах