План влади для громадянського суспільства: перші консультації

План влади для громадянського суспільства: перші консультації
План влади для громадянського суспільства: перші консультації

27 вересня Президент України затвердив Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки. У тексті Указу гарант вказав, що Кабінет Міністрів має залучити організації громадянського суспільства до розроблення та затвердження трирічних планів заходів із реалізації Національної стратегії.

Урядовий секретаріат згодом оприлюднив графік обговорень центральними органами виконавчої влади заходів, проблем на вирішення яких вони спрямовані й очікуваних результатів, що доречно включити в перший трирічний (а саме такий період планування передбачає стратегія) план із реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства. Важливо, що перші три роки для документу почнуться не зараз, а з 2022 року (й, природно, триватимуть до 2024 року). Також треба відзначити, що ряд відомств не проводять консультації, наприклад, МВС (оновл. відомство Монастирського планує подію на 2 листопада), Мінфін, Міністерство розвитку громад та територій, Міністерство цифрової трансформації тощо. Тільки одна з 25 служб, одне з 16 агенств як органів виконавчої влади долучилися до створення плану. Також до планування не долучитися жодні інші ЦОВВ. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів і Міністерстві соціальної політики вирішили проводити обговорення громадською радою.

Урядові консультації розпочалися 21 жовтня й завершаться 3 листопада, в цілому Секретаріат Кабміну має до 5 листопада зібрати пропозиції від урядовців, тому закликаю небайдужих приєднуватися до онлайн-обговорень (тільки одна консультація відбуватимуться без онлайн-долучення, так вирішив Мінсоц) і вносити пропозиції громадськості до Плану заходів із реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

Для створення пропозицій до плану можна скористатися Картою правових реформ для громадянського суспільства в Україні, а також пропозиціями (оновлюються), що готуються експертами й експертками Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України.

Реєструйтеся на урядові консультації (або слідкуйте за оголошеннями на сторінці Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства України) аби спільні бачення організацій громадянського суспільства згенерували життєспроможні й ефективні плани реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.


Останні публікації цього розділу:

Як готувати молодіжні інклюзивні проєкти: чекліст

Як залучати молодь до своїх проєктів та активностей

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?