Корисні ІТ-інструменти для впровадження партисипативного бюджету
Для одного з міст наступного місяця завершуємо створення повного спектру інструментів для впровадження бюджету участі на платформі Civil Society app для більш широкого залучення мешканців. Якщо ви ...
Додано:
Вадим Георгієнко
Для одного з міст наступного місяця завершуємо створення повного спектру інструментів для впровадження бюджету участі на платформі Civil Society app для більш широкого залучення мешканців. Якщо ви плануєте впроваджувати бюджет участі в цьому році, можемо надати вам всі необхідні ІТ-інструменти для повноцінного впровадження вже з серпня.
Стислий опис основного функціоналу:
– фіксування мешканцями місцевих проблем (в т ч з мобільних) за категоріями для вирішення.
– онлайн розміщення проектних пропозицій для бюджету участі. Для більшої обгрунтованості передбачена можливість чейнити (зчіплювати) поданий проект з визначеною проблемою, на рішення якої спрямовано проект.
– розміщення узгоджених для голосування проектних пропозицій та створення голосувань за проектами відповідальним виконавчим органом місцевої ради на власний шарі інформації з маркерами на цифровій мапі міста
– голосування мешканцями за проектами за цензом адреси (тільки мешканці) та віку; передбачено 6 варіантів верифікації даних (за бажанням), в т.ч. BankID та ЦНАП. У наразі бажання охопити мешканців, що не мають доступу до Інтернет, є можливість додавати опції з результатами офф-лайн голосувань.
– інструменти спів-інвестування з декількох джерел (наприклад, місцевий бюджет + обласний + члени ОСББ).
За потреби логістика може змінюватись у відповідності з специфікою впровадження бюджету участі в конкретному місті.
Є можливість додати інструменти до сайту міста в кого є, чи запровадити з платформи “Громадянське Суспільство”. Кого цікавить історія створення, тут можна знайти деяку інформацію (перепрошую, поки що тільки англійською)
“Громадянське суспільство” це некомерційна платформа, і у вас є гарна можливість заощадити кошти та скористуватись сучасними та іноваційними ІТ-інструментами для потреб вашої громади. За подробицями звертайтесь до мене на ФБ в особистому повідомленні.
Будемо раді допомогти вашій справі!
* “партисипаторний” бюджет міста (ще називають бюджет участі, або громадський бюджет) — вважається сучасною технологією залучення мешканців до створення проектів вирішення місцевих проблем, та визначення мешканцями шляхом голосування які саме проекти будуть реалізовані за рахунок місцевого бюджету. На відміну від соціального замовлення зазвичай не має значної тематичної обмеженості проектів та рівень фінансування на порядок вищий. Розглядається як прогресивна технологія посилення впливу мешканців на місцеве самоврядування. За даними УНЦПД в Україіні вже 9 обласних центрів запустили громадський бюджет.
p.s. на зображеннях – ескіз, а на www.gurtom.mobi можна побачити як відбувається перехід на новий інтерфейс, що буде повністю локалізовано українською!