Громади України 2031 – можливі сценарії розвитку

Ми розпочинаємо грандіозний, національний, бомбо-ракетний проект!Якою буде середньостатистична громада через 10 років?З якими викликами доведеться зіштовхнутись громадам протягом цього часу?Які ...

зображення_viber_2021-01-25_13-13-23
Громади України 2031 – можливі сценарії розвитку

Ми розпочинаємо грандіозний, національний, бомбо-ракетний проект!

  • Якою буде середньостатистична громада через 10 років?
  • З якими викликами доведеться зіштовхнутись громадам протягом цього часу?
  • Які можливі оптимістичні та песимістичні сценарії розвитку громад України?
  • Що буде круто для громад у 2031-му, які будуть тренди та “фішки”?
  • І, власне, що потрібно робити вже сьогодні, щоб сценарій розвитку наших громад був, як мінімум, реалістичним а ще краще – позитивним?

Щоб знайти відповіді на ці запитання ми розпочинаємо проект “Громади України 2031 – можливі сценарії розвитку”.

Чому ми придумали цей проект і взялись за його реалізацію?

Сьогодні більшість керівників громад налагоджують роботу у своїх радах, формують виконавчі органи і завершують реорганізацію. Стратегічно думати про майбутнє громади часто заважає “господарка” та законодавці з урядовцями, які люблять “змінювати правила вже під час гри”. Конструктивно фантазувати про те, якою буде громада через 10 років не завжди є можливість ще й через відсутність команди, планування роботи “каденціями” та й середовище змінюється надзвичайно динамічно.

Саме тому ми звернулись до експертів із різних галузей, діяльність яких, так чи інакше, пов’язана з громадами – експертів із стратегічного планування, громадського сектору, керівників місцевих, обласних рад та адміністрацій, урядовців, експертів із сфери виборів і електронного врядування, міжнародних організацій, науковців, народних депутатів та керівників асоціацій органів місцевого самоврядування, очільників агенцій регіонального розвитку. Звичайно, на жаль, частина тих, до кого ми звернулись, з тих чи інших причин, не змогли долучитись до проекту (( А дехто просто проігнорив (і таке буває!).

Отримані відповіді допоможуть керівництву муніципалітетів з перспективи оцінити розвиток власної громади та акцентувати свою увагу на стратегічних питаннях вже сьогодні. Дуже сподіваємось, що й пересічним мешканцям і громадським активістам наші напрацювання будуть корисними та надихнуть на нові проекти.

Усі відповіді увійдуть в електронний збірник “Громади України 2031 – можливі сценарії розвитку”.

Слідкуйте за нашої сторінкою!


Останні публікації цього розділу:

Конкурси професійної майстерності та їхні можливості визначати вектор розвитку й інноваційності галузі: за результатами Cyber Education Day 2021

Мистецтво на заброшках як дороговказ культурного розвитку Донбасу

Польові дослідження онлайн: як пандемія Сovid-19 вплинула на роботу дослідниць і дослідників?

Оплата праці в громадському секторі

Світовий транзит від ресурсної економіки до постресурсної

Коли демократія діє, або zcc – democracy in action