Громадам потрібні легенди

FB нагадав, що 5 років тому місто Тернопіль перемогло у фотоконкурсі “Як я провів 2012-й рік”. А у 2013-му Тернопіль став “Зимовою столицею Європи”. Ці новини побачили та перепостили тисячі читачів ...

544602
Громадам потрібні легенди

FB нагадав, що 5 років тому місто Тернопіль перемогло у фотоконкурсі “Як я провів 2012-й рік”. А у 2013-му Тернопіль став “Зимовою столицею Європи”.
Ці новини побачили та перепостили тисячі читачів та з десяток видань написали про це на своїх шпальтах. Хоча новина про “Зимову столицю” виявилася… вигаданою. ))

До чого я це? Сьогодні в Україні утворено 698 об’єднаних громад, кожна з яких вступила у боротьбу за інвестора, туриста, трудові ресурси та ін. Частина з них (досить невелика) розпочали розробляти проекти планів стратегічного розвитку. В цьому документі автори напрацьовують картинку майбутньої громади та конкретні кроки для втілення задуманого у життя. Окрім цього розробники мають дати відповіді на запитання: “А чим ми власне відрізняємось від інших громад?” “У чому ми кращі?” “Чому саме до нас має прийти турист?” (а практична більшість ОТГ заходу України туризм визначають як один з напрямків стратегічного розвитку). І саме тут нам на допомогу повинні прийти легенди. Якщо їх немає – потрібно придумати!

Декілька днів тому ми з дружиною гуляли Аккерманським замком у Білгород-Дністровському. Для нас він спочатку був просто мурами та вежами, поки не розпочалась екскурсія. І тут прийшли готи і гуни, потім їх наздогнали греки і навіть масони. Ледь не запізнився Олександр Пушкін. Прекрасні краєвиди наповнились героями з нашої уяви. І направду, я не знаю що з того було правдою, а що…легендою)

Повертаючись до об’єднаних громад. Працюючи з колегами над стратегією розвитку Підволочиської громади виникли наступні паралелі: Берлін є символом падіння Берлінської стіни та об’єднання Східної та Західної Німеччини. Будапешт об’єднав міста Пешт, Буду та Обуду. Підволочиськ пов’язують з об’єднанням Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Отож, Підволочиськ – місто, яке єднає Україну!

При правильній розробці та просуванню легенди про громаду знатимуть далеко за її межами. В приватній бесіді керівник однієї знаної в Україні громади сказав: “Наша громада здається успішнішою, ніж є насправді”. Тобто “обгортка” створена, тепер головне наповнити її відповідною “цукеркою”))

Реформа децентралізації створює такі умови, які значно відрізняються від звичних нам. Тому старі інструменти виявляються не завжди дієвими. Нові виклики потребують нових рішень та підходів. І тут важливу роль відіграють творчість, гнучкість та відкритість до нового. Сьогодні лідери з таки якостями вже працюють у громадах. Переконаний, що скоро вони замінять політиків і на національному рівні.


Останні публікації цього розділу:

Який фестиваль потрібен вашому місту?

Коли держава береться за розвиток громадянського суспільства

Тенденції в PR. Як перемагати в часи змін?

Мінфін і громадські організації. Битва за соціальне підприємництво.

Як стати краще у PR і не тільки?

Нові перспективи для розвитку чистої енергетики в Україні: чи стане можливе реальним?