Декомунізація: активісти вимагають дій

Незалежній Україні вже майже тридцять років, а декомунізаційному закону вже п'ять років, але в українській столиці дотепер все ще можна знайти пам'ятники совецьким діячам. Один з таких розташовано ...

завантаження
Декомунізація: активісти вимагають дій

Незалежній Україні вже майже тридцять років, а декомунізаційному закону вже п’ять років, але в українській столиці дотепер все ще можна знайти пам’ятники совецьким діячам.

Один з таких розташовано у Маріїнському парку, йдеться про пам’ятник совецькому воєначальнику Ніколаю Ватутіну.

Окрім участи у боротьбі проти нацистів, за що його глоріфікувала комуністична пропаганда за часів СССР, цей діяч ще з початку 1920-х років послідовно боровся проти українського визвольного руху: армії УНР, загонів Нестора Махна, Української повстанської армії.

Стосовно ж його ролі у Другій світовій війні, то успіхи своїх операцій генерал досягав тими ж методами, що і його колега Жуков, не рахуючи втрати.

Слід зазначити, що наявність цього пам’ятника у центрі української столиці є суттєвим конфліктогенним чинником: суперечки і навіть зіткнення біля нього відбувалися не раз.

Пам’ятники мають стояти на цвинтарях – вважають активісти, які закликають всіх небайдужих українців підписати відповідну петицію до київської влади, це можна зробити, після нескладної реєстрації, ТУТ. Підписати петицію можуть не лише кияни.

ватутін


Останні публікації цього розділу:

Фіаско Стратегії Громадянського Суспільства

Громадянське суспільство в ОТГ – “бідний родич” децентралізації?

Як вірно благодійному фонду приймати та надавати допомогу.

Боротися з вірусом, а не з правами людини

Чи мають право співробітники Представництва, резиденти України, отримувати заробітну плату в валюті?

Здатність до вирізнення токсичного контенту  як відповідність рівня цифрових компетентностей