Чи стануть Грін Бонди панацеєю для пересічного українця?

Чи є українець , байдужий до розв'язання проблеми оптимізації тарифів на енергопослуги? Чи є в Україні підприємець, який не переймається тим, як підвищити енергоефективність свого підприємства? Чи ...

20180710_103059
Чи стануть Грін Бонди панацеєю для пересічного українця?

Чи є українець , байдужий до розв’язання проблеми оптимізації тарифів на енергопослуги? Чи є в Україні підприємець, який не переймається тим, як підвищити енергоефективність свого підприємства? Чи готовий малий і середній бізнес запроваджувати кращі практики у свою діяльність? Питання риторичні, проте вони мають спільний базис – “ГРІН БОНДИ “.

Саме про можливості впровадження в Україні ринку «зелених» облігацій та налагодженню постійного діалогу із зацікавленими організаціями з метою створення відповідної нормативно-правової бази й шлося на круглому стілі «Зелені облігації в Україні як механізм залучення інвестицій у проекти відновлюваної енергетики та енергоефективності», організованому Держенергоефективності за підтримки Проекту UNIDO “Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах України” та спільно з Проектом GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» .

Відомо, що у світовій практиці «зелені» облігації є дієвим засобом здешевлення фінансових ресурсів в реалізації «зелених» проектів та мобілізації інвестиційних ресурсів на ринку. Дані, які наводить Держефективності, є переконливим аргументом на його користь: сукупний обсяг розміщення цих цінних паперів в 2017 р. сягнув $155 млрд., що майже в 2 рази більше, ніж в попередньому році, і в 180 разів більше, ніж 10 років тому.

До того ж, як зазначають фахівці, лише “зелені тарифи” наразі працюють в Україні, хоча й частково. Слід наголосити, що досі не вивчена роль стимулюючи надбавок; низька потужність місцевих виробників гальмує розвиток потужностей відновлювальні енергетики; низка бар’єрів щодо використання потенціалу біомаси не зазнає суттєвого зменшення тощо.

Отже, представники центральних органів виконавчої влади, муніципалітетів, банківських установ, підприємств, міжнародних фінансових організацій та проектів міжнародної фінансово-технічної допомоги, експертного середовища та науково-дослідних установ, обговорюючи перспективи впровадження такого інструменту в Україні, які опрацьовує Держенергоефективності спільно із партнерами, зосередилися на:

- тенденціях розвитку світового ринку зелених облігацій;

- можливостях доступу України до ринку зелених фінансів;

- міжнародному досвіді запровадження ринку суверенних зелених облігацій;

- вплив облігацій ЄІБ на вирішення питання клімату;

- потенціал залучення зелених інвестицій в Україну.

Отже, чи стануть т.зв. ГРІН БОНДИ чинником економічного зростання України залежить від співпраці уряду, бізнесу і громадянського суспільства. Тому варто подумати про те, як таку співпрацю зробити по-справжньому ефективною і такою, аби її наслідки були позитивно сприйняті кожним пересічномим українцем.

 

Допис підготовлено у співавторстві з Оленою Жорновою. 


Останні публікації цього розділу:

Оподаткування фізичних осіб, які евакуювались в іншу країну

Що дратує вашого комунікаційника, який відповідає за соцмережі

Як ми досліджували інститут радників

Десять злодіїв наших сил та енергії

Як витримати звичайній питній воді конкуренцію в громадах

Врятувати громадський сектор України