Боротьба за себе

У кожної людини є свої власні рецепти на щастя: сім'я, бізнес, професія, хобі, подорож. Але якщо підвести підсумок, то для всіх підходить один, універсальний рецепт - пошук балансу між роботою та ...

Додано:
Wika Solonitsyna

Work Life Balance Signpost Shows Career And Leisure Harmony
Боротьба за себе

У кожної людини є свої власні рецепти на щастя: сім’я, бізнес, професія, хобі, подорож. Але якщо підвести підсумок, то для всіх підходить один, універсальний рецепт – пошук балансу між роботою та особистим життям. Якщо цей баланс порушується в ту чи іншу сторону, поступово починає проявлятися втома, дратівливість, відсутність зацікавленості і енергопотенціалу. Це все симптоми так званого вигоряння, яке неодмінно призводить до проблем зі здоров’ям.

Виникає питання – чи дійсно цей баланс так сильно впливає на нас та на наше щастя? Існує спеціальний термін, який з’явився в кінці 80-х. Він так і звучить англійською: «work-life balance».

Варто вирішити для себе, що для вас являє собою work-life balance. Це абсолютно не означає, що потрібно розподілити свій час рівними частинами на роботу і відпочинок, на сім’ю і хобі. Життєвий баланс залежить від ситуації, він постійно змінюється. Якщо робота заважає особистому життю, то варто в певний момент більше часу приділити близьким. Якщо ви ведете якийсь цікавий проект, який вас приваблює, то краще повністю зануритися в роботу. Це не означає, що і далі ви будете постійно проводити час тільки на роботі. Наприклад, з народженням дитини багато ділових жінок ставлять кар’єру на другий план, повністю присвячують своє життя малюкові. Але через якийсь час ситуація знову може змінитися. І це нормально, баланс постійно знаходиться в русі.

Наше життя – це наша особиста справа, але й наша зона відповідальності. Наприклад, всі навколо хвалять нас за відмінне навчання, але в нас немає почуття задоволення. Вам більше до смаку безтурботне  життя, а не хороші оцінки. Або інший варіант – ви працюєте на улюбленій роботі, але зарплата не така висока. Знайомі  починають умовляти вас змінити місце на більш прибуткове. Тоді вся ваша енергія йде на пошук іншої роботи, хоча її можна було б витратити на поліпшення ситуації на нинішньому місці. Якщо для вас все гаразд, то немає сенсу підлаштовуватися під оточуючих. Якщо ж не все гладко, то можна вже робити спроби щось змінити, добре подумати про роботу та особисте життя.

Якщо підвести підсумок всьому, що сказано вище, то:

Balance work-life – означає баланс між особистим і професійним життям. Сьогоднішнє реальне життя все більше і більше зосереджується на тому, що ми робимо. Переважна більшість дня ми проводимо на роботі або в транспорті на шляху до неї. Все частіше люди скаржаться на відсутність сил і вигорання. Це відбувається насамперед через порушення балансу робота-життя.

Баланс не залежить від місця, де ми працюємо, він залежить від нас.

Баланс не означає рівний розподіл часу між роботою і відпочинком.

Баланс має на увазі цілісність, послідовність і спокій всередині нас.

Баланс – це відчуття, що всі складові підходять один до одного і разом утворюють мене – людину, якою я є і хочу бути.

Баланс – це почуття буття в гармонії з самим собою.

Це стан, в якому всі дії узгоджуються з нашими основними цінностями, баченням, а також підтримують наші цілі і здоров’я.

У підсумку потрібно вирішити, які дії необхідні для зміни власного життя. Більш того, будь-які зміни тягнуть за собою наслідки, які також необхідно зважити. Після ретельного аналізу вже з’явиться мотивація, життєві сили для змін.

 

 


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?