Арт-ініціатива від німецького художника на підтримку України

Цього разу розповім про арт-ініціативу сучасного німецького художника Олівера Мартіна Штоєра, який через мистецтво розказав європейцям про вторгнення російських військ в Україну. Про цей художній ...

DSC_0179.5
Арт-ініціатива від німецького художника на підтримку України

Цього разу розповім про арт-ініціативу сучасного німецького художника Олівера Мартіна Штоєра, який через мистецтво розказав європейцям про вторгнення російських військ в Україну. Про цей художній проект я дізналась випадково — натрапила під час своєї подорожі Німеччиною та Чехією.

DSC_0182!

У невеличкому німецькому містечку Адорф у Фогтланді, що на кордоні з Чехією, можна побачити та відвідати будинок “Alte Schule” (“Стара школа”), розфарбований у кольори українського прапору та з українським гербом на фасадній стороні. Це художній проект, ідея якого належить німецькому митцю Оліверу Мартіну Штоєру. Проект отримав назву “Grenzland UKRAINE” — “Прикордонна держава Україна”.

Україна завжди була межею між різними культурами та етносами: тюркських народів, німців, поляків, литовців і росіян. Так само і “Alte Schule” знаходиться на кордоні, так як побудована поблизу Адорфу у Фогтланді. Конфлікт в Україні — це старий конфлікт на кордоні сутички кількох культур.

“Alte Schule” (“Стара школа”) — колишня, зруйнована та занехаяна школа, приміщення якої було використано німецьким художником Олівером Штоєром як метафору понівечення України сусідньою країною-агресором. Ззовні споруда виглядає цілком пристойно — ви не бачите пошкоджень на поверхні будинку, проте, якщо зайдете всередину, то потрапите у вщент зруйнований будинок. Протягом декількох років ця будівля була без нагляду, приречена до занепаду через пограбування, розруху та завалювання сміттям. Такою метафорою Олівер Мартін Штоєр натякає на те, що Україна “зсередини” підірвана, зруйнована і пограбована.

Усередині приміщення вікна заклеєні прозорими фотографіями, що ілюструють події на Майдані.

DSC_0176.1DSC_0171.4DSC_0177.2

Також з вікон “Старої школи” вам відкриваються різноманітні нюанси природного освітлення, зачаровують краєвиди через всю долину ріки Ельстер, вдалечінь через всі кордони — до самої України!

Більше про цю художню ініціативу (німецькою мовою) можна переглянути тут.

Двері “Alte Schule” відкриті цілодобово для всіх бажаючих. Вхід — безкоштовний.

Адреса: Alte Schule, Adorfer Str. 2, 08626 Leubetha im Vogtland, Deutschland.


Останні публікації цього розділу:

Як сьогодні приймають рішення в громадах?

Громади України 2031 – можливі сценарії розвитку

Чи є в України запит на якісну вищу освіту?

Проектний менеджер громади - художник чи маляр?

Три лайфхаки для НУО: дані, цифра, софт

Правила захисту дітей від насильства: поради від Служби порятунку дітей