Нахіба Україні фестивалі?

Лише вчора закінчився найкращий фестиваль України - “Файне місто”, тому тут буде багато емоцій і рефлексії.Оскільки більшість говорить або пише про музичні фестивалі в контексті музики – тут про неї ...

67702543_1334333956725608_1326452854973530112_n
Нахіба Україні фестивалі?

Лише вчора закінчився найкращий фестиваль України – “Файне місто”, тому тут буде багато емоцій і рефлексії.

Оскільки більшість говорить або пише про музичні фестивалі в контексті музики – тут про неї ви нічого не дізнаєтесь. Тут буде про немузичний бік музичного фестивалю.

Творчість і бюрократія

Фестивалі – чи не єдиний напрямок, який поєднує творчість, бюрократію та бізнес-підходи. Напевно, саме тому владним органам важко організувати якісний фестиваль – забагато бюрократії та формальності і мало творчості та вільнодумства. З іншого боку, творчим людям важко розібратись у всіх листах і погодженнях. І усе все це потрібно розрахувати (прогнозувати) таким чином, щоб витрати не перебільшили надходження.

Клей України

Територія фестивалю об’єднує мешканців абсолютно з усіх куточків України. “Бандерівці” співають разом із “Східняками”, а прихильники “Зе” танцюють спільно з симпатиками “ГОЛОСу”. Фестиваль руйнує стереотипи і “зшиває” Україну.

Толерантність і порозуміння

На фестивалі ви нікого не здивуєте яскравим кольором волосся і екстраординарним одягом. Кожен як хоче, так і самовиражається. Тут вчаться толерантного ставлення до людей з інвалідністю та представників інших культур.

Місце нових знань 67401596_2720430174653330_2200831063121461248_n

Контент з 15-20 000 людей просто гріх не використати для навчання та популяризації “правильних” ідей. Ми це робили завдяки наступним локаціям:

  • Global Village – локація від AIESEC, на якій були представлені різні культури світу від волонтерів-іноземців.
  • Настільні психологічні ігри – територія власного розвитку та розкриття особистого потенціалу.
  • Центр науки – про науку легко, доступно і головне цікаво.
  • Growmadaалея найкращих громадських організацій України, які презентували свою роботу.
  • Р.І.Д. – територія популяризації української мови, історії та культури.
  • Школа – майстер класи на будь-який смак.
  • Розумні ігри – навчали стратегічного мислення та вмінню переконувати людей.
  • Сортування сміття.

Влада: співпраця та факапи.

Якщо ви щось робите декілька років поспіль, то у вас виникає історія співпраці. Почну з позитивного. Ми напрацювали хороші стосунки з Пожежниками, Швидкою, Міською владою, Держпродспоживслужбою, Нацполіцією та СБУ (можливо когось забув – то не навмисне). Хороші стосунки, це коли вам готові допомогти навіть у вихідні, а проплату чекають інколи майже рік. Направду круто, коли такі структури очолюють адекватні люди, які розуміють важливість проведення масштабного заходу, а не власної вигоди.

Ну і як без факапів? У нашому випадку це навіть “граблі”, оскільки це трапилось двічі поспіль – “співпраця” з Тернопільською ОДА. Минулого року нам обіцяли одне, а допомогли по факту на відсотків 20, через що ми добряче “влетіли”. Нам терміново довелось шукати щебінь, відсів, пісок, дрова та інші обіцяні ресурси за 2 дні до фестивалю, оскільки нам пообіцяли ці питання “закрити”, але – ніт! Цього року мало бути все по-іншому. Проте вибори президента пройшли – всі обіцянки обнулились (ось така несподіванка). Окрім того я і екс-голова ОДА були кандидатами у нардепи по одному округу. Тому, чомусь, ОДА вирішили нам не допомагати (виключення лише управління туризму).

Ми дуууже сподіваємось, що у нової обласної влади будуть інші підходи, ніж у попередників.

Ми затуристили Тернопіль!

Такої кількості туристів протягом 4-х днів наше місто не бачило точно. А це – туристичний збір мешканців готелів, сплата акцизу у місцевий бюджет – тютюн, алкоголь, паливо.

Навіть якщо наші гості залишали в Тернополі по 500 грн. щодня – це десятки мільйонів гривень на розвиток малого і середнього бізнесу міста.

Промо для Тернополя

Тут мова навіть не про сотні публікації та репортажів у місцевих і національних ЗМІ, завдяки яким Тернопіль побачили і почули. Мова про пости наших гостей, які емоційно розповідають як в Тернополі круто, яке тут бомбезне озеро, чисті вулиці та смачна кухня. Жодні борди чи промо-ролики не запросять краще, ніж це роблять задоволені туристи.

 

Незважаючи на вищеперелічені переваги проведення фестивалів в Україні, залишається чимало політиків, службовців, активістів та просто пересічних мешканців, які не бачать вигоди від таких заходів для розвитку громади. Тому велика подяка тим, хто розуміє, сприяє та допомагає (або не заважає).

Все буде Файно, все буде Туризм!


Останні публікації цього розділу:

Проблема 21 травня. Легітимний президент чи стан interregnum*?

Напрями безбар’єрності в молодіжній роботі

Що не є форум-театром або культура поваги до авторських методик

Як громадським і благодійним організаціями покращити комунікацію?

Як зупиняти кризи в корені: три рекомендації для донорів

Де і як шукати ідеї для проєктів?