Проміжна оцінка стану реалізації Зеленого курсу Вінниці за 2022-2024 роки
Зелений курс Вінниці – це амбітний стратегічний напрямок розвитку Вінницької міської територіальної громади та основа для розробки і впровадження усіх політик, розвитку інфраструктури та залучення ...
Додано:
racse

Зелений курс Вінниці – це амбітний стратегічний напрямок розвитку Вінницької міської територіальної громади та основа для розробки і впровадження усіх політик, розвитку інфраструктури та залучення інвестицій. Декларація про Зелений курс Вінниці була прийнята у січні 2022 року напередодні повномасштабного вторгнення російської федерації, разом із дорожньою картою його впровадження.
Чи вдається Вінниці дотримуватися прийнятого зеленого курсу, – проаналізувала команда Ресурсно-аналітичного центру “Суспільство і довкілля” у рамках проєкту “Зелений курс Вінниці: від стратегії до практики”, що реалізується Агенцією сталого розвитку “Синергія” та Ресурсно-аналітичним центром “Суспільство і довкілля” у співпраці з Вінницькою міською радою, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Завантажити аналітичну записку “Проміжна оцінка стану реалізації Зеленого курсу Вінниці за 2022-2024 рр.” можна за посиланням.
Результати оцінки стану реалізації Зеленого курсу Вінниці презентували і обговорили під час заходу “Зелена трансформація Вінниці: політика, спільноти, енергія” за участі представників Вінницької міської ради, громадських організацій та ініціативних груп.
“Проміжні оцінки дуже ефективні в роботі будь-якого стратегічного комплексного документу, – зазначила Наталія Андрусевич, голова правління РАЦ “Суспільство і довкілля”, під час презентації документу. – Адже ми виконуємо конкретні завдання і не бачимо картинку в цілому, а дуже важливо зрозуміти, що виконано, а що не виконано, які є основні виклики і досягнення”.
Саме команда РАЦ “Суспільство і довкілля” допомагала Вінниці створити власний Зелений курс і дорожню карту для його реалізації:
“Насправді зелений курс Вінниці – це приклад стійкості, послідовності та зеленої трансформації. Це гарний приклад ініціативи місцевого рівня, коли на національному рівні немає комплексного документу, який би поєднував всі елементи зеленого курсу відповідно до цілей і завдань Європейського зеленого курсу. Це єдиний такий випадок на всю Україну, де комплексно в одному документі є всі елементи зеленого курсу”, – наголосила Наталія Андрусевич.
Як зауважила директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська, реалізація цього стратегічного документу у громаді триває попри виклики, пов’язані з повномасштабною війною:
«Шлях, який Вінниця обрала понад 15 років тому, – зокрема впровадження сонячних електростанцій на комунальних об’єктах і підприємствах – сьогодні привертає увагу інших громад, вони хочуть переймати наш досвід. Цей напрям ми масштабуємо і на житловий сектор. Повномасштабна війна стала певним каталізатором: вона змусила пришвидшити темпи на шляху до енергонезалежності. Маємо вже кілька практичних кейсів з міжнародними партнерами зі створення енергетичних островів, які забезпечують автономну роботу об’єктів критичної інфраструктури. Окремий вектор – це інформаційна підтримка для мешканців: працює Офіс декарбонізації та енергоефективності, де всі охочі можуть отримати тематичні консультації. Ми вважаємо дуже важливим вивчати і впроваджувати європейський досвід у цій сфері».
Завантажити аналітичну записку “Проміжна оцінка стану реалізації Зеленого курсу Вінниці за 2022-2024 рр.” можна за посиланням.
Ця діяльність здійснюється за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у рамках проєкту “Зелений курс Вінниці: від стратегії до практики”, що реалізується Агенцією сталого розвитку “Синергія” та Ресурсно-аналітичним центром “Суспільство і довкілля” у співпраці з Вінницькою міською радою.