Які вимоги безбар’єрності враховано при зведенні Киїнської амбулаторії

Чи може людина з-поміж маломобільних груп населення відвідати амбулаторію в Киїнській територіальній громаді Чернігівської області? Перевірила відбудову об’єкта на дотримання вимог безбар'єрності ...

Додано:
AMI

IMG_4911
Які вимоги безбар’єрності враховано при зведенні Киїнської амбулаторії

Чи може людина з-поміж маломобільних груп населення відвідати амбулаторію в Киїнській територіальній громаді Чернігівської області? Перевірила відбудову об’єкта на дотримання вимог безбар’єрності моніторингова команда громадської організації «Агенція міських ініціатив». Результати у цьому матеріалі. 

Історія цієї амбулаторії унікальна. Перед самісіньким початком повномасштабного вторгнення, а точніше — наприкинці 2021 року, будівлю звели за державною програмою президента України «Велике будівництво». Громада мала взяти на баланс приміщення 24 лютого 2022 року, але сесія не відбулася через початок повномасштабного вторгнення.

Киїнська громада була дуже пошкоджена у результаті бойових дій. Майже кожна друга споруда мала більші чи менші ураження. У свіжозведену амбулаторію потрапляли уламки від снарядів декілька разів, а одного разу був прямий приліт у дах. У результаті чого було пошкоджено фронтон, стіни, внутрішнє оздоблення, систему вентиляції, вилетіли всі вікна та двері тощо.

IMG_4901 – копія

Як тільки Чернігівщину було звільнено від окупантів, відбудувати приміщення погодилася глобальна гуманітарна організація «International Medical Corps» («Міжнародний Медичний Корпус»). Про це моніторинговій команді «Агенції міських ініціатив» під час візиту до амбулаторії повідомив голова Киїнської селищної ради Андрій Головач.

Він також розказав, що на будівництво амбулаторії Управління капітального будівництва Чернігівської облдержадміністрації витратило понад 10,5 млн гривень, а на відбудову «Міжнародний Медичний Корпус» спрямував 3,7 млн грн. Двері для пацієнтів амбулаторія відкрила у грудні 2022 року.

Завдяки «Міжнародному Медичному Корпусу» амбулаторія отримала медичне обладнання, медикаменти, інші вироби медичного призначення, засоби гігієни для осіб з інвалідністю, автомобіль «SKODA Kodiaq Ambition».

У громаді мешкають понад 6 тисяч осіб (людей з інвалідністю 353, з них 24 дитини). Чи забезпечено інклюзію в амбулаторії?

«Фасад приміщення виходить на дорогу і до нього можна дістатися автомобілем, пішки, на кріслі колісному та у інший спосіб. Є пологий під’їзд/підхід та сходи з поручнями по обидві сторони. Об’єкт не обнесено парканом, що значно покращує доступ пацієнтів до цієї споруди. Ширина транзитної зони біля будівлі дозволяє розминутися кільком людям на кріслах колісних або з дитячими візочками», — підкреслила виконавча директорка Агенції міських ініціатив» Тетяна Романова.

Перед приміщенням немає жодних сходинок, вхід на одному рівні з тротуаром. Покриття біля амбулаторії заасфальтоване, без вибоїн. Будівля одноповерхова, тому пацієнтам не треба долати бар’єри у виді сходинок. Над ґанком є навіс.

IMG_4906

Центральний вхід має подвійні двері, які, за потреби, можна відкрити для людини на кріслі колісному або людини з дитячим візочком. Ширина вхідних дверей складає 160 см. Утім, біля дверей немає дзвінка, який би викликав когось на допомогу.

Поблизу вхідних дверей є чергове крісло колісне. Його використовують співробітники амбулаторії для транспортування відвідувачів, коли в цьому є необхідність. Також в амбулаторії є ходунки та пеленальний столик.

Вбиральні майже відповідають вимогам безбар’єрності. Наприклад, висота раковини складає 80 сантиметрів, чого достатньо для зручного користування. Разом із тим ширина дверей — 76 сантиметрів, а має бути 90 сантиметрів для людини на кріслі колісному. Також є невеличкий поріжок у дверях, що дещо ускладнює самостійне його подолання на кріслі. Ширина туалету замала для зручного маневру на кріслі колісному.

IMG_4940 – копія

Всі написи на дверях (окрім табличок на фасаді) промарковані шрифтом Брайля. Біля приміщення, як і в громаді в цілому, немає тактильної плитки, а зона паркування не розмежована (в т.ч. й для людей з інвалідністю). Утім, є паркувальне місце для велосипедів.

«Ми дійшли до висновку, що безбар’єрність амбулаторії у Киїнці не досконала, але в цілому ситуація на цьому об’єкті одна з найкращих з тих, що ми бачили в процесі моніторингу відбудови», — зауважила експертка з моніторингу «Агенції міських ініціатив» Ірина Ворох.

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту «Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури», що реалізується в межах субгрантового компонента проєкту «Контроль витрат на відновлення», який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Агенція міських ініціатив» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт «Контроль витрат на відновлення» впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО  «Технології Прогресу».

 

 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

DOCU/СВІТ: фільми про перемогу добра

У Львові відбулася публічна розмова «Зберігачі пам’яті. Історії про російсько-українську війну»

Менська громада готується до «зеленого» відновлення: громадськість пропонує зміни до Плану розвитку

Молодіжне підприємництво в дії: оголошено переможців програми «Компанія»

Попри війну, 64% людей в Україні вважають свій населений пункт безпечним

Молодь Чернігівщини стає рушієм змін в своїх громадах