Проєкт «Відновлення через соціальне підприємництво» – практична відповідь на запит сучасної української молоді

Згідно опитування молоді в Україні 70% з них зацікавлені у започаткуванні соціального бізнесу або готові працювати в такому бізнесі. Серед мотиваційних факторів розпочати соціальний бізнес чи ...

бізнес тренінг семінар менеджер
Проєкт «Відновлення через соціальне підприємництво» – практична відповідь на запит сучасної української молоді

Згідно опитування молоді в Україні 70% з них зацікавлені у започаткуванні соціального бізнесу або готові працювати в такому бізнесі. Серед мотиваційних факторів розпочати соціальний бізнес чи працевлаштуватися в ньому найпривабливішими є можливість допомагати іншим, мати шанс змінити суспільство на краще, підтримувати український бізнес і заробляти гроші. При цьому існує великий запит у молодих людей навчатися підприємництву і отримувати знання та навички в бізнес-сфері.

banner_JA_soc_pidp_Пре-акселератор

Проєкт EU4Youth «Відновлення через соціальне підприємництво» – це дворічний проєкт (з серпня 2023 року по липень 2025 року), який фокусується на соціальному підприємництві та створенні сприятливої екосистеми для його розвитку.

В результаті першого року роботи 15 проєктів з 13 закладів освіти з 8 регіонів України вийшли до фіналу і у вересні 2024 року долучилися до Startup Pre-Accelerator – річної навчальної програми прискореного розвитку. Вона має на меті надати молодим людям інструменти, необхідні для стимулювання впливу на суспільство та економічні перетворення всередині своїх націй.

З вересня по грудень 2024 року команди за підтримки залучених експертів та менторів пройшли поглиблене навчання з підприємництва та розпочали тестовий запуск власних проєктів. Обрані експертами проєкту теми занять були вкрай важливими для формування МVP (мінімально життєздатного продукту) та переходу від бізнес-плану до його реалізації. Це фінансовий менеджмент та ціноутворення, вивчення бізнес моделей та управління командою, дослідження ринку та цільової аудиторії, керування збутом і використання цифрових інструментів.

Щотижня, паралельно з індивідуальною роботою в командах, учасники та учасниці проєкту брали участь у експертних онлайн-сесіях та практичних воркшопах під керівництвом галузевих експертів.

З листопада всі команди займаються створенням власного MVP (мінімально життєздатного продукту) та починають проводити його тестування. На початку 2025 року на реалізацію операційних процесів і кампанію з розробки пілотного продукту кожна команда отримає грант 2000 Євро.

Навесні 2025 року команди будуть мати змогу взяти участь в пітчінгу та презентують свої напрацювання інвесторам. Після цього етапу пітчингу перед інвесторами, що стане можливістю залучення додаткових інвестицій у власні проєкти.

Результатом реалізації дворічного проєкту «Відновлення через соціальне підприємництво» буде створення 15 повноцінно функціонуючих соціальних підприємств в Україні та запуск револьверної моделі фінансування соціального підприємництва. Команди повинні будуть забезпечити повноцінне функціонування своїх компаній протягом наступних 2 місяців. Крім того, завдяки міжнародному охопленню ініціативи буде сформовано низку молодіжних соціальних підприємств в кількох європейських країнах, які стануть рушійною силою для подальшого розвитку соціальних проєктів в різних регіонах Європи.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Не толеруйте насильство: актор_ки Молодого театру звернулися до глядачів та колег з інших театрів

Занурення в ШІ, симуляція редакції та етичні дилеми — чим запам’ятався другий «EDU-AI»

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади