Катерина Мотрич, Наті Гресько, Ілона Гвоздьова й Ірина Хоменко провели уроки волонтерства для школярів

Катерина Мотрич, Наті Гресько, Ілона Гвоздьова й Ірина Хоменко підтримали всеукраїнську ініціативу «Шкільний урок волонтерства», яка покликана надихнути підлітків займатися волонтерською ...

Додано:
9.departament

Колаж. ШУВ.  (1)
Катерина Мотрич, Наті Гресько, Ілона Гвоздьова й Ірина Хоменко провели уроки волонтерства для школярів

Катерина Мотрич, Наті Гресько, Ілона Гвоздьова й Ірина Хоменко підтримали всеукраїнську ініціативу «Шкільний урок волонтерства», яка покликана надихнути підлітків займатися волонтерською діяльністю. 

У грудні своїм досвідом волонтерства поділилися ведучі шоу «Ебаут» Катерина Мотрич та Наті Гресько, учасниця передачі «Танці з зірками» Ілона Гвоздьова й акторка програми «Мама хихотала» Ірина Хоменко. Один з уроків провели в укритті через повітряну тривогу.  

N12_4960 (1)

У рамках ініціативи «Шкільний урок волонтерства» в закладах освіти проходять 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені активісти, вчителі й знаменитості розповідають школярам, як маленькими кроками досягти значних результатів, та діляться інструментами, що допоможуть їм долучитися до волонтерського руху. 

Раніше такі уроки в різних містах України провели Alyona Alyona, PROBASS ∆ HARDI та Міла Нітіч.

Наразі в  Україні та за її межами провели вже понад 2600 «Шкільних уроків волонтерства». Згідно зі звітами, 86 369 школярів дізналися більше про волонтерський рух і зрозуміли власний потенціал. 20 найактивніших учасників-вчителів ініціативи отримали подарунки від партнерів: павербанки та колонки. 

Долучитися для ініціативи може кожна школа, достатньо лише залишити заявку на сайті. Організатори нададуть усі необхідні матеріали: посібник для вчителя, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. Також можна запросити професійного тренера від Української Волонтерської Служби. План уроку легко адаптувати під умови аудиторії та проводити як офлайн з презентацією та проєктором, навіть в умовах укриття, так і онлайн на будь-якій платформі для навчання.

За даними U-Report, 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, зокрема — як волонтери. Ініціатива покликана залучити їх до волонтерської роботи, розвивати лідерські якості, організаційні здібності, наполегливість і впевненість. Організатори сподіваються, що проєкт допоможе підтримувати психічне та фізичне здоров’я школярів під час війни. 

N12_4998

«Шкільні уроки волонтерства» триватимуть до червня 2024 року й охоплять територію всієї України: як школи у великих містах, так і заклади освіти в менших населених пунктах, зокрема — у селах. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають за кордоном. 

 

Ініціаторами проєкту є ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана “JuniorS”» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства освіти і науки, Міністерства молоді та спорту та ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти МОН».


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"