Громадам Полтавщини роз’яснюють, якими мають бути заходи із безпеки учасників освітнього процесу

Які є вимоги до облаштування безпечного простору в закладах освіти та які приміщення не можуть бути використанні як укриття? Відповідні роз'яснення надали громадам Полтавщини фахівці Головного ...

Додано:
havrylenkova

Screenshot_2
Громадам Полтавщини роз’яснюють, якими мають бути заходи із безпеки учасників освітнього процесу

Які є вимоги до облаштування безпечного простору в закладах освіти та які приміщення не можуть бути використанні як укриття? Відповідні роз’яснення надали громадам Полтавщини фахівці Головного управління ДСНС України у Полтавській області. Захід відбувся за підтримки Програми U-LEAD.

З метою ознайомити громади Полтавської області із законодавчими вимогами та змінами щодо створення безпечного освітнього середовища, команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Полтавській області спільно з Головним управлінням ДСНС України у Полтавській області організували інформаційну сесію.

Інформаційна сесія передбачала обговорення превентивних заходів щодо забезпечення безпеки учнів під час навчання та інформування громад про вимоги до облаштування безпечного простору у закладі освіти та одночасного надання якісних освітніх послуг. Про це повідомила керівниця Регіонального офісу Ірина Балибіна.

Заступник начальника Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Гришанін під час свого виступу розповів про стан пожежної та техногенної безпеки в районах, стан готовності захисних споруд, укриттів в закладах освіти та про їх утримання та експлуатацію. Він підкреслив, що забороняється використовувати як укриття приміщення першого поверху, вони повинні бути заглиблені або напівзаглиблені.

Відповідаючи на запитання представників громад, Володимир Гришанін роз’яснив, які є вимоги до укриттів та порядок дій персоналу у разі «повітряної тривоги» під час освітнього процесу.

Співробітниками Служби порятунку був презентований громадам мобільний Клас безпеки. Створений він на базі автомобіля «ISUZU», який оснащений усім необхідним обладнанням та навчальними матеріалами для проведення виїзних занять. Рятувальники разом з працівником поліції мають змогу виїхати до будь-якого навчального закладу та провести комплексне заняття з різних тем, зокрема пожежної, мінної безпеки, правил поведінки на воді, правил дорожнього руху та інших. Заняття можуть проводитися як у самому мобільному класі, так і ззовні –  на вулиці або в приміщенні школи, де співробітники служб за допомогою спорядження мобільного Класу безпеки можуть провести цікаве заняття з актуальних тем.

Для виїзду групи мобільного Класу безпеки керівництву закладу необхідно надіслати дві заявки. Одну електрону заявку-опитувальник (посилання за QR-кодом) та лист на Головне управління. Отримавши заявки буде сформовано відповідний графік відвідування мобільним класом навчальні заклади громад Полтавської області.

Поділитися досвідом зі створення безпечного освітнього середовища та облаштування укриттів у Нехворощанській громаді, до інформаційної сесії приєднувалася й заступниця Нехворощанського сільського голови Ольга Хоменко. Вона запросила всіх зацікавлених відвідати громаду й на практиці переконатися у можливостях ОМС забезпечити надання в громаді якісних освітніх послуг

Світлина: ГУ ДСНС України в Полтавській області


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій