Громади та експерти U-LEAD розібрали новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами

Під час заходу у форматі «Кава з експертами» громади Полтавщини, Харківщини та Черкащини обговорили з експертами Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами новації ...

Додано:
havrylenkova

Aerial shot of a landscape surrounded by mountains and lakes with industrial disaster
Громади та експерти U-LEAD розібрали новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами

Під час заходу у форматі «Кава з експертами» громади Полтавщини, Харківщини та Черкащини обговорили з експертами Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами новації законодавства у сфері поводження з водними ресурсами та підходи до управління водними ресурсами.

«Як громадам управляти водними ресурсами?» – тема, яку експерти Програми U-LEAD обговорювали з громадами Полтавщини, Харківщини, Черкащини під час заходу у форматі «Кава з експертами». Захід організувала команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Харківській області.

Як розповіла керівниця Регіонального офісу Оксана Черкас, «Кава з експертами» – формат, який передбачає живу дискусію та спілкування представників громад з експертами, а також можливість проговорити питання, які наразі актуальні для ОМС.

Працювали з громадами експерти Програми U-LEAD з просторового планування та управління природними ресурсами Олександр Гнітецький та Олександр Придатко.

“Важко недооцінити важливість та потенціал водних ресурсів. Управління водними ресурсами — це відносно нові повноваження для громад, практичний досвід лише здобувається”, – зазначив Олександр Гнітецький.

За його словами, є суттєві зміни законодавства у сфері управління водними ресурсами, зокрема Законом №963 від 04.11.2020 року передбачено, що воду та землю орендуватимуть за одним договором:

“Більше – маємо затверджений такий типовий договір постановою КМУ №572 від 02.06.2021 року. Звісно, війна призупинила більшість процесів, однак завдяки нашим ЗСУ – для багатьох громади питання управління водними ресурсами – знову на часі. Це вірний шлях, адже — це розвиток, наповнення бюджетів”, – наголосив експерт.

Говорили під час заходу також про підходи до управління водними ресурсами, новели Закону №2989: «Оренда гідроспоруд та рибальський квиток» та про Закон №2079: «Організація водокористувачів та особливості використання меліорованих земель».

Зокрема, підсумовуючи озвучені теми експерти виділили головне для громад. По-перше: в оренду передається земельна ділянка разом з розташованим на ній водним об’єктом + договір оренди гідроспоруди. Друге з головного – кожен водний об’єкт на території громади повинен знайти свого розпорядника. Третє – у межах населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації, а якщо немає – то згідно Закону.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal