Соціальний супровід представників уразливих груп в рамках програми лікування вірусного гепатиту С

Взаємодія фахівців КЗ «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД» та Вінницького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»на рівні громади створила ...

Додано:
vovlgvs

здоров'я
Соціальний супровід представників уразливих груп в рамках програми лікування вірусного гепатиту С

Взаємодія фахівців КЗ «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД» та Вінницького обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ»на рівні громади створила основу для побудови сталої системи надання комплексних медичних та соціальних послуг з лікування ВГС для представників уразливих груп. Адже лікування ВГС вимагає комплексного підходу та урахування всіх індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Формування прихильності до лікування є одним із важливих факторів, які впливають на успішність лікування.

«Соціальний супровід з елементами кейс-менеджменту клієнтів, представників уразливих груп, в рамках програми лікування вірусного гепатиту С» впроваджується фахівцями Вінницького відділення Мережі ЛЖВ в рамках проекту «Розширення доступу до ефективного лікування гепатиту С через моделі лікування на рівні громад для уразливих груп населення в умовах обмежених ресурсів України» за фінансової підтримки «Альянсу громадського здоров’я», донор «Гілеад Сайянсіз Інк»

Метою даного проекту є забезпечення соціального супроводу з елементами кейс-менеджменту лікування вірусного гепатиту С у клієнтів, представників уразливих груп населення, з використанням нових противірусних препаратів прямої дії задля забезпечення прихильності та ефективності лікування.

За даними ВООЗ понад 2 млрд. осіб у світі інфіковані або перехворіли вірусними гепатитами різної етіології. Щорічно 2-3 мільйони осіб інфікуються ВГС та близько 130-170 мільйонів осіб хронічно інфіковані ВГС. Актуальність хронічного гепатиту С визначається темпами його поширення, особливостями клінічного перебігу, що призводить до пізнього розпізнавання захворювання, часто вже на термінальних стадіях  захворювання печінки.

ВГС передається при контакті із зараженою кров’ю та може призводити до розвитку хронічного гепатиту, що завершується цирозом печінки і раком печінки. Вакцини проти ВГС не існує.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

​Жіноче підприємництво на Кіровоградщині: нові можливості

Очільниця ГО «Сучасний Формат» представила економічні профілі громад Житомирщини

Ми боремося не тільки за території, а й за все українське

Психологічні тренінги для 60+ пройшли в соціально-культурному центрі "Подвір'я"

«Сили відновлення» — на Суспільному про відбудову деокупованих громад

Об’єднані заради майбутнього: Х Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку залучив 500 спікерів/ок по всій Україні