Як оформити спадщину, якщо людина померла на тимчасово окупованій території

Хочемо поділитися історією про те, як у пані Людмили виникли труднощі з оформленням спадщини. Пані Людмила завітала в офіс громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» з ...

Додано:
liga4

f024d4f8cbf6cea1c2a8f25fe9fd40009e6ece02
Як оформити спадщину, якщо людина померла на тимчасово окупованій території

Хочемо поділитися історією про те, як у пані Людмили виникли труднощі з оформленням спадщини. Пані Людмила завітала в офіс громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» з проханням допомогти їй встановити документи про смерть матері чинними на території України.

Декілька місяців тому у Людмили на території Мелітопольського району загинула мати. Через те, що нині ця територія тимчасово окупована і свідоцтво про смерть було видано органами незаконної влади у пані Людмили виникли труднощі зі вступом у право спадщини, а саме з визнанням свідоцтва про смерть дійсним на території України.

Спочатку юрист громадської організації провів первинну консультацію, протягом якої дізнався подробиці запиту та повідомив, що згідно статті 17 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:

1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я або судово-медичною установою;

2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.

Після первинної консультації пані Людмилі було запропоновано прийти з необхідними документами для написання та подання заяви до суду на визнання дійсним свідоцтва про смерть. Наступного дня пані Людмила прийшла з необхідними документами, після чого юрист  громадської організації «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» допоміг написати заяву та подати до суду. 

Після винесення рішення судом буде визнано чинним свідоцтво про смерть, завдяки чому пані Людмила зможе оформити спадщину.

Проєкт впроваджується  ГО «Правозахисний центр Ліга жінок-виборців» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).




Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Проведено Всеукраїнський круглий стіл «Молодь. Ветерани. Державна служба»

22-й Мандрівний Docudays UA: теплі підсумки непростого року

Що допомагає Луганщині в релокації: стійкість, консолідація, відновлення

Хаби розвитку мейкерства: як громади в Косові та Конотопі створюють простори для навчання й співпраці

ZDOROVI представили український досвід трансформації медицини на шведсько-українській конференції

Про безпеку, гідність і внутрішню опору: проект БФ «СОС Штаб громадянської оборони»