Деколонізація українського Півдня: стан, виклики, перспективи

Напочатку жовтня цього року у Кропивницькому, у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки, було проведено круглий стіл: "Деколонізація Херсонщини: виклики в умовах окупації і деокупації" ...

південь
Деколонізація українського Півдня: стан, виклики, перспективи

Напочатку жовтня цього року у Кропивницькому, у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки, було проведено круглий стіл: “Деколонізація Херсонщини: виклики в умовах окупації і деокупації” .

У заході взяли участь провідні співробітники Українського інституту національної пам’яти, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Центру стратегічних комунікацій, Національного військово-історичного музею України, кафедри археології та музеєзнавства КНУ ім.Тараса Шевченка, незалежні експерти, представники зацікавлених громадських організацій.

У фокусі уваги перебували і були предметно обговорені наступні теми:

- “Український південь: підсумки декомунізації і перспективи декомунізації”.

- “Деколонізація Херсонщини: на часі. Якою має бути державна політика деколонізації і куди подіти Потьомкіна Тавріческого?”.

- “Ворожі маніпуляції про історію Півдня України: як успішно їм протистояти за допомогою смартфону і здорового глузду”.

Панельні дискусії з вказаних питань було доповнено лекціями науковців щодо археології нижнього Дніпра та проблематики “все більш давніх Русей”, тобто про сучасні політично зумовлені змагання у “постаршенні” та “коренізації” предків.

Висновки та матеріали доповідей і дискусій, проведених у рамках заходу, надалі будуть враховані при розробці рекомендацій для суб’єктів владних повноважень стосовно сприяння безпеці та розвитку південного регіону, зміцнення громадянського суспільства.

Проект “Сприяння розвитку громадянського активізму у Південній Україні” здійснюється Центром близькосхідних досліджень (AMES) за підтримки National Endowment for Democracy.
Цінну допомогу в організації заходу надала громадська організація Legio Historica.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці, з питаннями щодо участи у подіях тощо прохання звертатися до керівника проекту Сергія Данилова та виконавчого директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса за електронними адресами, відповідно, sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.

Слава Україні!


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

Проблеми та виклики громад північного прикордоння: на Волині відбувся обмін досвідом

На робочому засіданні Ради ВПО (Берислав) вирішили провести нове анкетування

План відновлення та розвитку Новобілоуської громади: візія, стратегічні цілі і завдання відновлення

100 тисяч життів на рік: як тютюнова епідемія загрожує демографічному розвитку України

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Києві

«STOPманіпулятор» — сказали студенти з Вінниці під час дводенного тренінгу