Розпочато реалізацію проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Сприяння громадянському активізму у ...

південь
Розпочато реалізацію проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”.

Проект здійснюється на території вільних районів Херсонської та Запорізької областей, прилеглих територіях, а також у місцях проживання активістів – вимушених переселенців, у Львові та Києві.

Детальніше з результатами попередніх проектів організації у Південній Україні можна ознайомитися, зокрема, ТУТ та ТУТ.

Стратегічною метою кількарічного проекту є сприяння відновленню, зміцненню безпеки та розвитку південних регіонів держави, цього разу – в умовах відкритої воєнної агресії РФ.

Цілі діяльности:
– відновлення і посилення суспільного життя і громадянського суспільства у цільових регіонах;
– підвищення стійкости, опірности цільових регіонів щодо внутрішніх і зовнішніх загроз у сферах безпеки та розвитку;
– збільшення обізнаности громадянського суспільства, місцевих органів влади і самоврядування щодо таких та потенційних рішень.

Для цього буде здійснюватися збір інформації про стан громадянського суспільства від активістів та інших осіб у цільових громадах, а також офіційних даних від суб’єктів владних повноважень – для розробки пояснювальних моделей та оцінки впливу різних факторов на безпеку і розвиток територій. На підставі цього буде підготовано і оприлюднено три оперативні моніторингові звіти щодо потреб цільових громад.

Учасники команди проекту здійснять низку суперевізійних поїздок для проведення опитувань та інтерв’ю з регіональними партнерами і місцевими джерелами.

З місцевими активістами цільових територій буде проведено три одноденні семінари для обговорення поточних проблем громад, ролі етнічних меншин і потенціальних рішень для безпекових викликів і викликів для розвитку.

У співпраці з Українським інститутом національної пам’яти у Кропивницькому відбудеться круглий стіл для обговорення проблем і шляхів деколонізації.

Вже наступного року у партнерстві з Українським Католицьким Університетом буде проведено триденний воркшоп за участи представників цільових громад на теми подолання пов’язаних з війною травм та відновлення громадянського суспільства.

На підставі отриманої інформації та спостережень буде вироблено, обговорено на експертому семінарі та оприлюднено рекомендації щодо сприяння безпеці і розвитку цільових регіонів.

Зрештою, напочатку літа 2023 року у Києві або – сподіваємося – у звільненому Херсоні буде проведена щорічна дводенна Південна безпекова конференція – за участи провідних експертів у сфері безпеки, регіонального розвитку, конфліктології, представників органів влади, місцевого самоврядування, місцевих громад, представлених в Україні донорів. Протягом пленарного засідання та секційної праці відбудеться презентація результатів проекту, рекомендацій, обговорення існуючих та можливих викликів і загроз, що стоять перед регіоном та всією країною, пошук оптимальних шляхів реагування на них, планування подальшої діяльности.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці, з питаннями щодо участи у подіях тощо прохання звертатися до керівника проекту Сергія Данилова та виконавчого директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса за електронними адресами, відповідно, sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.

Слава Україні!


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії