Розпочато реалізацію проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Сприяння громадянському активізму у ...

південь
Розпочато реалізацію проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”

Громадською організацією “Центр близькосхідних досліджень” (AMES) за сприяння National Endowment for Democracy розпочато реалізацію чергового річного проекту “Сприяння громадянському активізму у Південній Україні”.

Проект здійснюється на території вільних районів Херсонської та Запорізької областей, прилеглих територіях, а також у місцях проживання активістів – вимушених переселенців, у Львові та Києві.

Детальніше з результатами попередніх проектів організації у Південній Україні можна ознайомитися, зокрема, ТУТ та ТУТ.

Стратегічною метою кількарічного проекту є сприяння відновленню, зміцненню безпеки та розвитку південних регіонів держави, цього разу – в умовах відкритої воєнної агресії РФ.

Цілі діяльности:
– відновлення і посилення суспільного життя і громадянського суспільства у цільових регіонах;
– підвищення стійкости, опірности цільових регіонів щодо внутрішніх і зовнішніх загроз у сферах безпеки та розвитку;
– збільшення обізнаности громадянського суспільства, місцевих органів влади і самоврядування щодо таких та потенційних рішень.

Для цього буде здійснюватися збір інформації про стан громадянського суспільства від активістів та інших осіб у цільових громадах, а також офіційних даних від суб’єктів владних повноважень – для розробки пояснювальних моделей та оцінки впливу різних факторов на безпеку і розвиток територій. На підставі цього буде підготовано і оприлюднено три оперативні моніторингові звіти щодо потреб цільових громад.

Учасники команди проекту здійснять низку суперевізійних поїздок для проведення опитувань та інтерв’ю з регіональними партнерами і місцевими джерелами.

З місцевими активістами цільових територій буде проведено три одноденні семінари для обговорення поточних проблем громад, ролі етнічних меншин і потенціальних рішень для безпекових викликів і викликів для розвитку.

У співпраці з Українським інститутом національної пам’яти у Кропивницькому відбудеться круглий стіл для обговорення проблем і шляхів деколонізації.

Вже наступного року у партнерстві з Українським Католицьким Університетом буде проведено триденний воркшоп за участи представників цільових громад на теми подолання пов’язаних з війною травм та відновлення громадянського суспільства.

На підставі отриманої інформації та спостережень буде вироблено, обговорено на експертому семінарі та оприлюднено рекомендації щодо сприяння безпеці і розвитку цільових регіонів.

Зрештою, напочатку літа 2023 року у Києві або – сподіваємося – у звільненому Херсоні буде проведена щорічна дводенна Південна безпекова конференція – за участи провідних експертів у сфері безпеки, регіонального розвитку, конфліктології, представників органів влади, місцевого самоврядування, місцевих громад, представлених в Україні донорів. Протягом пленарного засідання та секційної праці відбудеться презентація результатів проекту, рекомендацій, обговорення існуючих та можливих викликів і загроз, що стоять перед регіоном та всією країною, пошук оптимальних шляхів реагування на них, планування подальшої діяльности.

За додатковою інформацією, з пропозиціями співпраці, з питаннями щодо участи у подіях тощо прохання звертатися до керівника проекту Сергія Данилова та виконавчого директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса за електронними адресами, відповідно, sdanylov[AT]gmail.com та fidelukr[AT]gmail.com.

Слава Україні!


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

У Вінниці відбувся Форум для комунікації громадянського суспільства та органів влади «Простір взаємодії»

Експерти розповіли про здобутки та виклики децентралізації та диджиталізації адмінпослуг

П’ять організацій Мережі увійшли до 100 кращих доброчинних організацій 2022 року

Міжпоколіннєві ініціативи реалізовували у Тернопільській та Львівській областях

В Тернополі розглядали шляхи покращення якості надання правової допомоги переселенцям та волонтерам

Більш як пів тисячі керівників та фахівців будинків дитини з усієї України завершили масштабне навчання