Уряд схвалив проєкт Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021—2026 роки».Про це повідомляється на сайті Урядового ...

TAR00626 copy
Уряд схвалив проєкт Нацстратегії сприяння розвитку громадянського суспільства

Уряд схвалив проєкт Указу Президента України «Про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021—2026 роки».

Про це повідомляється на сайті Урядового порталу

Стратегію розроблено Секретаріатом Кабінету Міністрів України з метою створення сприятливих умов для розвитку в суспільстві громадської ініціативи та самоорганізації, формування та діяльності інститутів громадянського суспільства, налагодження партнерської взаємодії між ними та органами державної влади, органами місцевого самоврядування.

У документі визначено 4 стратегічні напрями:

  • забезпечення ефективних процедур громадської участі у формуванні та реалізації державної політики на національному та регіональному рівнях, вирішенні питань місцевого значення;
  • створення сприятливих умов для формування та інституційного розвитку ІГС;
  • стимулювання участі ІГС в соціально-економічному розвитку України;
  • створення сприятливих умов для міжсекторальної співпраці.

Очікуваними результатами виконання завдань зазначених напрямів вбачаються, зокрема: підвищення рівня обізнаності громадян про можливість створення ІГС, їх участі у прийнятті рішень органами влади та органами місцевого самоврядування; спрощення процедур реєстрації ІГС; посилення інституційної та ресурсної спроможності ІГС; розширення механізмів фінансової підтримки ІГС, можливостей їх участі у соціально-економічному житті, зокрема через поширення практик міжсекторальної співпраці; провадження ІГС благодійної та волонтерської діяльності тощо.

Передбачено, що після підписання Указу Президентом, Уряд забезпечить за участю інститутів громадянського суспільства розроблення та затвердження дворічних планів заходів з реалізації Стратегії та щоквартальних і  щорічних звітів про їх виконання.

Як відомо, проєкт нової Стратегії розробляла робоча група, роботу якої супроводжував Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів. До складу робочої групи входили представники органів виконавчої влади, Офісу Президента, інститутів громадянського суспільства. Про те, як відбувалася підготовка документу, ви можете прочитати тут.

За оновленнями стежте на Facebook-сторінці Громадянське суспільство і влада.


 

Читайте також: “Жодних рішень для громадянського суспільства без громадянського суспільства”, — Олександр Ярема


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Як військові дії впливають на захист прав людини?

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

  • Vadim

    на урядовому порталі за посиланням не має проєкту нової стратегії ГС, схваленої Урядом. Цей документ поки засекречений чи де його можна знайти?

  • Vadim

    не бачу урядового плану дій 2021 за нацстратегією ГС, і будь якої інфи з його формування на сайті КМУ. А вже минуло два місяці як нацстратегія прийнята. Чи це означає, що з нацстратегії 2021-2026 рік 2021 можна викреслити?