Якою має бути сфера охорони здоров’я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

12 травня в Українському Католицькому Університеті (УКУ) відбулась зустріч засновників Маніфесту здорового суспільства Олега Петренка, Володимира Курпіти, Тетяни Гавриш, Павла Ковтонюка, Вікторії ...

Додано:
hromada

Якою має бути сфера охорони здоров’я через 10 років: в УКУ презентували Маніфест здорового суспільства

12 травня в Українському Католицькому Університеті (УКУ) відбулась зустріч засновників Маніфесту здорового суспільства Олега Петренка, Володимира Курпіти, Тетяни Гавриш, Павла Ковтонюка, Вікторії Тимошевської та Михайла Довгопола зі студентами магістерських програм з публічного управління та адміністрування: лікарями, керівниками медичних закладів, лідерами громадських організацій, освітянами, ветеранами АТО, бізнесменами, інженерами та соціологами.

Маніфест здорового суспільства в УКУ
“Зустрічі в такому сакральному місці як Український Католицький Університет з групою людей, які навчаються управляти в охороні здоров’я, які переосмислюють власний розвиток – це саме та точка відліку,  де Маніфест може жити своїм життям”, – зазначив Олег Петренко.

1Маніфест здорового суспільства в УКУ

Під час заходу учасники обговорили основні ідеї та цінності, викладені в документі-візії, ключові ролі держави, громади, лікаря та незалежних інституцій, акцентували увагу на необхідності розвитку індексу людського капіталу, ділилися історіями та інсайтами, а також подискутували на різні теми:  від пенсійного забезпечення до зміни в системі медичної освіти. 

Маніфест здорового суспільства в УКУ

На думку Володимира Курпіти, це говорить про те, що суспільство починає думати про медицину значно ширше, ніж лише надання медичної допомоги.

“Я дуже вірю в те, що кожне наступне покоління буде осучаснювати Україну і ми вийдемо з епохи феодалізму і увійдемо відразу в епоху, де буде існувати вільна людина, яка здатна відповідати за свої вчинки та творити зміни на користь суспільства.

Маніфест здорового суспільства в УКУ

Лікарка-інфекціоністка,  студентка УКУ з  публічного управління та адміністрування у сфері охорони здоров’я Олена Бідованець стверджує:  Маніфест – важливий для всіх, тому що здоров’я — питання значно ширше, ніж «медицина». “За фахом я сама лікар. І раніше я вважала, що здоров’я – це більше про лікарів. Однак,  прочитавши Маніфест, я зрозуміла, що в ньому йдеться не тільки про спільноту медиків, а загалом про суспільство.  Про кожного, хто як я є лікарем, пацієнтом, працівником.”

Автори Маніфесту впевнені: такі зустрічі потрібні, але необхідно щоб змінювалась не тільки аудиторія, а й спікери. 

Маніфест здорового суспільства в УКУ

“Ми вперше комунікували про Маніфест з широкою аудиторією. І отримали не тільки чесний фідбек від присутніх, але й додаткову енергію і підтримку. Це говорить про те, що є суспільний запит на зміни, про дизайн яких ми говоримо в Маніфесті. Я сподіваюсь і вірю, що цей Маніфест стане вірусним, і що саме ця зустріч дуже цьому допоможе”, – наголосила Тетяна Гавриш.

Маніфест підготовлений в рамках проєкту «Залучення громадськості до аналізу впровадження стратегії реформи охорони здоров’я та розробка нового етапу до 2030 року» за підтримки Міжнародний Фонд ВідродженняПозиція МФ «Відродження» може не збігатися з думкою засновників документу.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal