Верховна Рада не прийняла закон про використання електрошокерів, проти якого виступали правозахисні організації України

Нагадаємо, законопроєкт №4375 передбачав озброїти поліцію дистанційною електрошоковим зброєю несмертельної дії Tazer. Якби закон був прийнятий, поліція отримала б право використовувати дані прилади ...

179560531_2601526376638309_1090572641054913404_n
Верховна Рада не прийняла закон про використання електрошокерів, проти якого виступали правозахисні організації України

Нагадаємо, законопроєкт №4375 передбачав озброїти поліцію дистанційною електрошоковим зброєю несмертельної дії Tazer. Якби закон був прийнятий, поліція отримала б право використовувати дані прилади навіть при затриманні громадян за адміністративне правопорушення. Раніше Центр громадянських свобод стал ініціатором заяви від українських правозахисників проти прийняття цього закону, який потенційно створював загрозу для громадян.

Вчора закон, за дуже дивною процедурою, був винесений на розгляд під час позачергового засідання Верховної ради України. Дивина полягає в тому, що закон не був схвалений профільним комітетом, а суміжні комітети і зовсім не розглядали цей закон. Депутатка Олександра Устинова заявила, що це перший випадок в історії Парламенту, коли закон відправляється не на доопрацювання, а на голосування.

Однак, незважаючи на дивну процедури, закон не був прийнятий. А значить, рекомендація 10 українських правозахисних організацій була виконана.

Водночас, ЦГС відзначие, що самі пристрої дійсно використовуються в багатьох країнах світу, зокрема в Європі і США. Однак, правові підстави для використання електрошокерних пістолетів в Україні повинні виглядати інакше, ніж пропонувалося у відхиленому законопроєкті.

Що не так з цим законом можна прочитати тут.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»