Громадам Сходу розробили бренди публічних просторів

Якими можуть бути локації старих парків, площ і занедбаних територій, якщо над ними попрацювати? Відповідь можна дізнатися на прикладах концепцій публічний просторів у чотирьох громадах Донецької і ...

Додано:
Karina Doroshenko

Українськ (2)
Громадам Сходу розробили бренди публічних просторів

Якими можуть бути локації старих парків, площ і занедбаних територій, якщо над ними попрацювати? Відповідь можна дізнатися на прикладах концепцій публічний просторів у чотирьох громадах Донецької і Луганської областей. 

9 і 10 листопада команда ГО “Місто-сад” презентувала громадам Українська, Новогродівки, Старобільська і села Вишневого можливі варіанти оновлення публічних просторів.

У Новогродівці планується “Новий парк” зі сценою під накриттям, різноманітними доріжками і зонами для пікніків. Також планується скейтпарк, про який мріють юні новогродівці.

Новогродівка фото

В Українську Донецької області концепцію розробляли так, щоби місто мало більше яскравих барв. Тож публічний простір назвали “Мозаїка” і поділили простір на різні кольорови зони. Літній кінотеатр під відкритим небом, площа довкола фонтану, дитячий майданчик – всі вони стануть територією яскравого настрою. А ідеї зонування планується втілювати за допомогою покриття.

Українськ (2)

В основі концепції скверу для села Вишневе лежить дерево життя. Саме з елементів, що перегукуються з традиційними українськими символами, складається основний логотип простору. Команда Місто-сад включила до логотипу і джерело, яке існує на території, де планується майбутній публічний простір Вишневого. У сквері пропонується розташувати великий вуличний стіл, де буде збиратися громада і спілкуватися.

1_vyshneve-1

Для Старобільська дизайн, проєктування, озеленення розробили в концепції “Шервуд”. Там планується проведення різноманітних заходів, фестивалів, а часом і просто пікніків. Тож дизайнери розробили навіть шаблони для майбутніх подій у цьому просторі. Серед сувенірної продукції з брендом простору передбачили і пляшки для пиття. Кілька екземплярів команда Місто-сад подарувала активістам Старобільська на презентації.

Старобільск

Кожній концепції передували півроку обговорень, досліджень, воркшопів та різних активностей із залученням громади. Усе для того, щоби після реалізації оновлений публічний простір був комфортним усім мешканцям міста. З усіма презентаціями можна ознайомитись тут: https://bit.ly/koncepciiprostoriv. А поки утворені з активістів громади клуби друзів публічного простору опікуватимуться над подальшими кроками на шляху до його реалізації і розвитку.

Проект “Місто-сад для громад” реалізовується за підтримки проекту USAІD Демократичне врядування у Східній Україні.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як військові дії впливають на захист прав людини?

Що зробив Меморіал у квітні: сторінка пам’яті Далі, дослідження практик меморіалізації, хвилина мовчання на івентах

Мистецькі майстерні проекту Creating Вridges

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)