Публічний форум «Подолаємо хабарництво разом!»

В рамках реалізації проекту з протидії хабарництва в Україні, що реалізується Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права в Україні спільно з Українською Фундацією Правової ...

хабар
Публічний форум «Подолаємо хабарництво разом!»

В рамках реалізації проекту з протидії хабарництва в Україні, що реалізується Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права в Україні спільно з Українською Фундацією Правової Допомоги та Руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» в рамках Програми «UK-UA: Підтримка реформ в Україні» та за фінансової підтримки Уряду Великої Британії в період з жовтня 2015 року до січня 2016 року буде проведено 15 публічних форумів«Подолаємо хабарництво разом!». Серед міст, де проходитиме форум, – Дніпропетровськ, Запоріжжя, Харків, Львів, Тернопіль, Луцьк, Ужгород, Івано-Франківськ, Одеса, Миколаїв, Херсон, Вінниця, Київ, Житомир, Хмельницький.

Мета публічного форуму: поширення антикорупційних інструментів, обговорення як ідентифікувати та реагувати на хабарі, журналістські розслідування актів вчинення корупції. Учасники форуму зможуть поділитися власним досвідом у справах вирішення подібних  проблем, та поставити питання експерту з протидії хабарництва.

Крім того, проектом буде проведено попереднє та  контрольне опитування, щоб оцінити ступінь зміни у знаннях учасників, готовність чинити опір і говорити про хабарництво, а також, наскільки це можливо в короткостроковій перспективі, про зміну ставлення та поведінки.

На основі отриманих результатів опитування, буде розроблено програму проведення тренінгів для держслужбовців та приватних підприємців для подальшого проведення в пілотних регіонах.

Аудиторія форуму:50 осіб, включаючи волонтерів, активістів громадянського суспільства, місцевих журналістів, що займаються розслідуваннями, представників громадських рад (кожна регіональна адміністрація має громадську раду, яка формується організаціями громадянського суспільства та здійснює нагляд за діяльністю регіональних адміністрацій), представників регіональних центрів з  надання правової інформації.

Контакти:

Салімова Лілія, Координатор проекту

Email: [email protected]

Реєстрація за посиланням

Можливі теми для обговорення:

  • Хабарництво у сфері освіти, включаючи дитсадки (випадки, коли батьки вимушені давати хабаря, щоб влаштувати дитину в дитсадок, «покупка іграшок» та ін..), вступ до школи, ВУЗів, ремонти, оцінки)
  • Хабарництво у вирішенні земельних питань
    • Надання недостовірної інформації, приміром, щодо цільового використання або наявності вільних земель чи земель запасу;
    • Відмова в наданні у праві власності чи в оренду через неправомірне застосування законодавства;
    • Затягування часу оформлення права власності на земельну ділянку в органах влади, які оформлюють та виготовляють державні акти на право власності. Затримка з видачею всіх відповідних документів та погоджень у різних інстанціях.
  • Хабарництво у судових і правоохоронних органах
  • Адміністративна корупція у сфері бізнесу
  • Злочини на державних та приватних підприємствах (міліція, отримання дозволів, ДАІ, реєстрація підприємств, податкова)
  • Хабарництво в медицині
  • Що саме вважається актом здійснення хабарництва?
  • Як не підживлювати хабарництво та досягати свого?

Джерело: Американська асоціація юристів Ініціатива з верховенства права в Україні


Тематика публікації:                         

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"