В Пирятині  відбувся круглий стіл «Саморганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації громад»

Внутрішньо переміщені особи потребують визнання їх, як соціальної групи, інтеграції в громаду, пристойного житла та роботи. Про ці актуальні проблеми переселенців  та існуючи інструменти їх вирішення ...

Додано:
tviisvit

DSC_5593
В Пирятині  відбувся круглий стіл «Саморганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації громад»

Внутрішньо переміщені особи потребують визнання їх, як соціальної групи, інтеграції в громаду, пристойного житла та роботи. Про ці актуальні проблеми переселенців  та існуючи інструменти їх вирішення говорили під час круглого столу «Самоорганізація внутрішньо переміщених осіб в умовах децентралізації  громад», що  відбувся 22 червня 2017 року в Центрі громадського діалогу м. Пирятин.  Захід організували низка недержавних організацій у співпраці з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

DSC_5644  Розглядати внутрішньо переміщених осіб як соціальний капітал громади рекомендують експерти проекту « Адвокація та підвищення спроможності ініціативних груп переміщених осіб в Полтавській області»,  що реалізовує  за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні громадська організація «Твій Світ». Такий меседж активісти підкріплюють результатами соціологічного дослідження «Внутрішньо переміщені особи: сучасні реалії та проблеми адаптації», яке презентувала присутнім експерт проекту Юлія Пода.

В ході обговорення учасники доповнили перелік рекомендацій щодо підвищення  рівня соціальної адаптації ВПО. Зокрема мова йшла про реабілітаційні програми для ВПО,  підвищення юридичної грамотності та проекти соціальної дії. Обізнаність про державну  політику щодо внутрішньо переміщених осіб, як один з інструментів допомоги цій категорії населення, визнають пріоритетним представники державних органів влади. Це підкреслила заступник  голови райдержадміністрації Яременко Ольга Олександрівна. Враховуючи потребу в більш ефективній інтеграції ВПО в громаду, ряд учасників, зокрема депутат міської ради Аліна Мірошніченко наголосила на можливості розробки програми культурного розвитку громади, до яких мають бути включені переміщені особи.

В ході зустрічі учасники ознайомились і з певними технологіями, які покликані допомагати різним групам людей, в тому числі молоді, ВПО, людям з інвалідністю. На зустрічі розповіли про безкоштовний онлайн-доступ до найкращих навчальних курсів університетського рівня всім бажаючим в Україні незалежно від місця проживання, віку, статків та стану здоров’я  на платформі «Prometheus» та програму Британської ради в Україні «Активні громадяни». Активісти сподіваються, що в найближчий перспективі, завдяки цій програмі, будуть впроваджені проекти соціальної дії  із залученням широкого кола зацікавлених сторін.


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Ресурсні центри для неурядового сектору Півдня України визначили пріоритетні сфери розвитку

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares