Громадська організація “Вектор прав людини”

Форма реєстрації: Громадська організація

Вектор прав людини

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: м. Київ

Адреса: вул. Деревлянська, 13

Телефони: + 3 8 050 41 12 047

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Валерія Валеріївна Рибак, директорка ГО "Вектор прав людини"

Місія організації

Громадська організація «Вектор прав людини» – правозахисна організація, заснована у 2016 році, головною метою якої є реалізація та захист основоположних свобод, прав людини через сприяння практичному виконанню норм та принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини та основоположних свобод.

Свою діяльність ми розпочали зі створення проекту «Суд людською мовою» у 2015 році, який сьогодні є основним напрямком нашої діяльності.  Громадська організація «Вектор прав людини» та проект «Суд людською мовою» діють задля захисту права на справедливий суд, зокрема права на публічні судові слухання і принципу гласності судових процесів.

Вперше в Україні та інших країнах завдяки ефективній співпраці осередків громадянського суспільства та органів судової вдалося досягнути, що суди самостійно записують і транслюють судові засідання для необмеженого кола осіб. Усі відео можна переглянути на сайтах судів та на офіційному You Tube каналі «Судова влада України». ГО «Вектор прав людини» єдина організація, що активно розвиває даний механізм.

Така діяльність здійснюється у співпраці з органами судової влади. Зокрема 29.11.2016 року між Радою суддів України і громадською організацією «Вектор прав людини» підписано меморандум про співпрацю. ГО «Вектор прав людини» стала першою громадською організацією, з якою підписаний подібний меморандум з Радою суддів України. В рамках реалізації проекту «Суд людською мовою»: Коментування судових процесів, що транслюються технічними засобами судів як інноваційний інструмент забезпечення права на відкриті слухання та принципу гласності судових процесі», який здійснювався у 2017-2018 р.р. за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Нове правосуддя» здійснювалась інформаційна співпраця з Вищою радою правосуддя.

Важливим напрямком у захисті права на відкриті слухання, забезпеченні доступу до правосуддя, просвітництві є розвиток механізму коментування судових трансляцій судовими коментаторами «Суд людською мовою» з 2015 року. За допомогою відеокоментарів судові коментатори (адвокати, юристи, експерти у сфері правосуддя) роз’яснюють глядачам процесуальні аспекти засідань, що транслюються технічними засобами судів. Станом на серпень 2018 року команда судових коментаторів налічує 9 людей, які коментують різні види судових процесів. Нами розроблено унікальну тренінгову програму, у які взяли участь 65 учасників з 14 областей та м. Києва протягом 2016-2018 років.

Велику увагу Організація приділяє освітньому напрямку, працюючи з представниками судів, студентами, активістами, правничою спільнотою. Наприклад, у 2016 році запроваджено першу системну тренінгову програму «Комунікативні інструменти в роботі судів: діалог суду та громади» для прес-секретарів судів та суддів-спікерів спільно з Радою суддів України, Прес-службою органів суддівського самоврядування та Представництвом Фонду Еберта в Україні. У 2016-2018 роках проведено навчання для працівників 323 судів 20 областей України, що складає 48 % усіх судів України.

ГО “Вектор прав людини” розроблено унікальну методологію з використанням відео судових засідань, трансльованих технічними засобами судів, та їх коментування для підготовки майбутніх спеціалістів у галузі права у закладах вищої освіти для освіти. У 2018 році проведено 6 пробних занять. До розробки та апробації даної методики долучились наступні ЗВО: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Академія адвокатури України, Київський університет права НАН України. Підготовлено та поширено публікацію “Використання судових трансляцій при навчанні праву методичні рекомендації”.

Позитивним результатом такої діяльності також стало підписання Меморандуму про співпрацю між ГО “Вектор прав людини” та Академією адвокатури України.

Важливим напрямком роботи є також подолання наслідків збройної агресії РФ у системі правосуддя. ГО “Вектор прав людини” у листопаді 2016 – квітні 2017 років підготовлено судових моніторів та проведено моніторинг 214 судових процесів у судах, дотичних до зони проведення АТО, а також в інших судах у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України та матеріально-технічного стану 52 будівель, забезпечення адміністративної роботи судів Луганської та Донецької областей, аналіз Інтернет-ЗМІ (741 джерело) в рамках дослідження спроможності судової системи забезпечувати належне правосуддя в умовах збройної агресії РФ на Сході України. Наразі робота продовжується по адвокатуванню рекомендацій. Із звітами можна ознаймитись на нашому сайті. 

Наша діяльність підкріплена різного типу дослідженнями, наприклад, для визначення результатів роботи із працівниками судів, які відпвідальні за комунікації в судіах, та напрямків подальшої роботи проведено всеукраїнське опитування працівників судів «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів, 2017 рік», інфографіка для ілюстрації дослідження.

Невід’ємною частиною роботи є й громадські кампанії. ГО «Вектор прав людини», проект «Суд людською мовою» ініціювали та спільно з партнерськими громадськими організаціями, зокрема Центр політико-правових реформ, Адвокатська дорадча група, Центр громадянських свобод, Медійна ініціатива за права людини, організували написання звернень, медіазаходи, публічні дискусії для:

  • недопущення обмеження гласності судочинства законопроектом №6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів»;
  • забезпечення трансляцій судових засідань технічними засобами судів судових справ щодо подій Революції Гідності.  


Останні публікації цього розділу:

Громадська спілка «Українська академія медіації»

ГО "Дядьковицький молодіжний центр"

Громадська організація «Всеукраїнська асоціація фахівців з громадського здоров’я»

Благодійна організація «Благодійний фонд «ТМС Хаб Україна»

Благодійна організація «Благодійний фонд «ТМС Боремось за Україну»

БО БФ "Нове місто"

Коментувати не дозволено.