Громадська організація “Січова допомога”

Форма реєстрації: Громадська організація

Логотип ГО Січова допомога

Напрямки діяльності:

Види діяльності:

Населений пункт: Запоріжжя

Адреса: вул.Василя Сергієнка, буд.70, кв.56.

Телефони: +380689268817, +380500777012

E-Mail: [email protected]

Веб-сторінка Facebook

Керівник організації, посада: Гула Олена Василівна, керівник Організації

Місія організації

Громадська організація “Січова допомога” змінює правосвідомість українців 

Проєкти ГО “Січова допомога” здiйснюють захист прав i свобод людини та громадянина, надають комплексну допомогу вразливим та соціально незахищеним людям, сприяють розвитку мiсцевих громад в Україні, встановленню та розширенню партнерств в Україні та країнах ЄС та Великої Британії, а також – в інших країнах світу.

Наша організація є лідером незалежної громадської думки в Україні. 

Згідно Стратегії розвитку Громадської організації “Січова допомога” на 2021-2023 рр. опрацьовуються три стратегічні напрями розвитку:

1) Адвокація, правопросвітництво, захист прав і свобод громадян України. 

2) Розширення мереж партнерства в Україні та країнах ЄС, а також – в інших країнах світу. 

3) Регіональний розвиток та мобілізація громад в Україні.

З 2017 року ГО «Січова допомога» (надалі – Організація) займається захистом прав і свобод людини, у тому числі – безхатченків. Завдяки адвокаційній діяльності голови правління Організації Олени Гулої у грудні 2019 року в Верховній Раді при солідарності всіх партій відбулося прийняття змін до законодавства України щодо спрощення реєстрації бездомних осіб (законопроект № 3833 до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” ст.6 (1). Дана адвокація була зроблена благодійно за власний рахунок за підтримки родини, безхатченківправозахисників, ЗМІ, представників церков, окремих депутатів. Також керівник Організації має досвід офіційного працевлаштування реабілітантів (колишніх безхатченків), які трудовою бригадою вирвали амброзію з коренем на 14 га в комунальному закладі «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий Гай» м. Запоріжжя в 2018 році, показавши можливості економії бюджетних коштів до 1 мільйона грн. Щодня представники ГО «Січова допомога» консультують бездомних та партнерські організації, які опікуються безхатченками під час карантину COVID-19, надають соціальну послугу – представництво інтересів громадянам в СЖО (в т.ч. безхатченкам), можуть залучити надійних та прозорих партнерів для створення соціальних підприємств. 

У 2021 р. ГО «Січова допомога» увійшла до державного Реєстру надавачів соціальних послуг (консультування, представництво інтересів громадян, у т.ч. – бездомних), входить до складу Громадської Ради при виконавчому комітеті Запорізької міської ради, уклала Договори про співпрацю з Запорізьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та комунальним закладом «Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування» (ЗМТЦСО). 

Для вирішення проблеми бездомності в Україні необхідно визначити реальну чисельність безхатченків в громадах та вивчення їх потреб. Це надасть можливість визначити спосіб надання допомоги бездомним особам в залежності від отриманих розрахунків. Це завдання є вкрай актуальним в 6 областях, де є брак послуг притулку. Про це йдеться в відповіді Запорізького обласного контактного центру на звернення ГО «Січова допомога» на Урядову гарячу лінію від 02.12.2020 р. та видно з інфографіки Моніторингової місії ООН з прав людини від 15.01.2021р. https://www.facebook.com/UNHumanRightsUkraine.

Згідно Закону України «Про соціальні послуги» ГО «Січова допомога» є співрозробницею Проєкту «Мобільний додаток «Облік та реєстрація безхатченків м. Запоріжжя» https://zp.pb.org.ua/projects/164. На даний момент фахівці ЗМТЦСО під час соціального патрулювання у м. Запоріжжя не мають технічної можливості ідентифікувати виявлених бездомних осіб та внести їх до бази даних. За допомогою нового мобільного додатку вони зможуть їх ідентифікувати, внести до бази даних, сформувати сучасну модель з обліку та реєстрації безхатченків м. Запоріжжя, покращити якість надання соціальних послуг. 

З огляду на те, що в Україні триває реорганізація органів соціального захисту згідно виконання Закону України «Про соціальні послуги» під час карантину COVID-19 Громадська організація «Січова допомога» потребує грантової допомоги для реалізації Проєкту «Мобільний додаток «Облік та реєстрація безхатченків м. Запоріжжя» (як модель для подальшого поширення в Україні). 

У 2021 році ГО “Січова допомога” займається посиленням інституціональної спроможності Організації.  

Детально про діяльність ГО «Січова допомога», контакти – на сайтах http://www.olenagula.comhttp://www.sos.zp.uahttps://www.facebook.com/sichovahelp

 

 


Останні публікації цього розділу:

Благодійна організація «Благодійний фонд «ТМС Хаб Україна»

Благодійна організація «Благодійний фонд «ТМС Боремось за Україну»

БО БФ "Нове місто"

Alinea International (Алінеа)

Громадська організація "Молодіжна організація "Ініціатива майбутнього КР"

ГО "Безбар'єрний Тернопіль"

Коментувати не дозволено.