Знайомство ВПО з традиціями Прикарпаття

У грудні  громадська організація «Агенція розвитку громад Богородчанського району» розпочала реалізацію проєкту «Добробут мешканців – традиція Прикарпаття»,  який впроваджується в рамках субгранту ...

Додано:
agencia

4
Знайомство ВПО з традиціями Прикарпаття

У грудні  громадська організація «Агенція розвитку громад Богородчанського району» розпочала реалізацію проєкту «Добробут мешканців – традиція Прикарпаття»,  який впроваджується в рамках субгранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у чотирьох громадах Івано-Франківської області.

Метою проекту є створення сприятливих умов для життя внутрішньо переміщених осіб у  Солотвинській селищній ТГ, Богородчанській селищній ТГ, Дзвиняцькій сільській ТГ та Старобогородчанській сільській ТГ Івано-Франківської області шляхом надання матеріальної допомоги та ознайомлення із кулінарно-культурними традиціями Прикарпаття.

Одне із завдань проекту — забезпечити інтеграцію внутрішньо переміщених осіб шляхом проведення 4 майстер-класів щодо ознайомлення із кулінарно-культурними традиціями відзначення Різдвяних свят.

Напереодні Різдвяних свят (29.12.2022 р., 02-04.01.2023 р.) в готельно-відпочинковму комплексі «Діброва» (с. Підгір’я Івано-Франківської області) проведено 4 майстерні. Учасниці майстер-класу навчились готувати 12 традиційних страв  (кутя; узвар; вареники з капустою; вареники з картоплею; вареники з картоплею та грибочками; грибна юшка; шухи (бурячок із грибами); оселедець з маринованою цибулькою; оселедець з морквою (слоями); нелупка (картопля в «мундирі» очищена); фасолька з морквою; морква із спеціями) Святвечора, які варять на Прикарпатті. На завершенні майстерень всі приготовлені страви були виставлені на святковий стіл та спожиті учасницями заходу.

З культурними традиціями Прикарпаття ВПО ознайомили колективи  художньої самодіяльності вищеназваних громад.

4Колядки та вінчування у виконанні мешканців села Дзвиняча допомогли наблизити дух очікуваного свята та занурити учасниць майстер-класу у Різдвяну феєрію. Чудова коляда у виконанні аматорського колективу Нивочинського будинку культури зачарувала учасників майстер-класу та передала їм  атмосферу різдвяної коляди.

Крім цього, учасників майстерні привітав дитячий колектив Глибоківського будинку культури та начальник відділу культури Богородчанської громади Галина Канюк. Різдвяна зірка та вертеп відтворили атмосферу звичаїв та традицій Прикарпаття, допомогли внутрішньо переміщеним особам відчути всю святість та трепетність появи на світ Сина Божого, а також дух різдвяного дійства. Чудовими стародавніми колядками Прикарпаття привітали учасників майстерні художній колектив Солотвинської громади під керівництвом Миколи Гуменяка. 

Відгуки учасниць майстерні:

Юлія Перетятько: Мені дуже сподобалось, я в захваті. Щиро дякую. Окрема подяка колядникам, дуже колоритно. Дякую.

Ангеліна Копчак: Дякую організаторам за майстер-клас з приготування традиційних українських страв на святвечір. Особлива подяка колядникам. Цей день нам дуже сподобався і запам’ятається на довго.

Ольга Пустова: Дякуємо всім причасним до організації цього гарного заходу. Дякуємо за те, що ми відчули домашній затишок, спокій, радість. Відчули дух Різдва. Велика Вам подяка! Ви супер!! Побільше таких заходів.

Наталія Бабич: Сьогоднішнє свято нам запам’ятається ще надовго. Як ми сьогодні весело провели час, як все було душевно, по-сімейному, навіть забулось, що війна. Ми відчули тут домашній затишок, сімейні традиції, почули колядки. Дякуємо за цей незабутній день.

Юлія Горбовська: Дуже вдячна за святковий настрій, що подарував майстер-клас з приготування традиційних страв Прикарпаття. Емоції переповнюють. Організатор бажаю щастя, затишку, довголіття та многая літа!

Тетяна Романова: Дякую! Все було супер! Пишаюсь, що живу  і зараз знаходжусь у рідній Україні!

Тетяна Хлищик: Дякую велике агенції за даний майстер-клас! Багато гарних емоцій та нових знань, щодо святкування Різдва. Дякую за цей досвід.

Анна Наківайло: Вдячна за проведення цього заходу. Все було дуже добре. Лишились тільки позитивні емоції!

Надія Жарченкова: Я дуже вдячна за проведення цього заходу. Велика подяку Європейському Союзу, організаторам та всій громаді. Здоров’я Вам усім, добробуту, перемоги і миру.

Наталія Фінько: Я дуже вдячна за такий проект. Дуже багато отримала емоцій. Дякую за приготування страв. Велика подяка всім,  хто брав участь в цьому проекті. Бажаю всі миру і перемоги.

Ольга Руденко: Дякую вам за щирі емоції, які я отримала від участі в цьому проекті. Це дуже приємні спогади, враження, емоції.

Олена Степаненко: Сьогоднішній захід – неперевершений, емоції захоплюють. Відчуття свята та таїнство Різдва Христового! Дуже гарний майстер-клас. Нові різдвяні страви – дуже смачні та вишукані. Дякую! Все буде Україна!!!

Ірина Кріт: Я сьогодні отримала велике задоволення, дуже приємні емоції, позитив, свято, яке я запам’ятала на все життя. Це справжнє Різдво, свято! Дуже душевна атмосфера, чудовий ресторан, кухня. Ми творили, співали, знайомились з українською Різдвяною кухнею, традиціями, колядками. Велике дякую за неперевершений день, казку, яку Ви нам подарували! Ці спогади зі мною на усе життя. Слава Україні!!!

Віра Бєлова: Я дуже дякую за такий захід. І поплакали, і посміятись встигли. Дякую за ознайомлення з цікавими стравами, було дуже цікаво і смачно! Дякуємо за гостинність!

Катерина Поліщук: Хочу висловити щиру подяку за те, що ви робите таку важливу справу у цей нелегкий час для всієї України. Залишились тільки позитивні емоції. Величезне Вам ДЯКУЮ. Страви вийшли дуже смачні, а люди щирі і позитивні.

Ірина Юлуг: Дуже дякую за проведений день. Сподобалось неймовірно. Усіх з прийдешніми святами, здоров’я і творчої наснаги. Це запам’ятається назавжди!

Валентина Літвін: Щиро вдячна усім за чудову атмосферу. І взагалі, що створили такий захід.

Олена Чубукова: Все було дуже гарно. Емоції переповнюють. Отримала велике задоволення.

Єлизавета Безрук: Дякую вам за теплий прийом. Цікавий майстер-клас, чудову атмосферу та весело проведений час.

#StandWithUkraine #ПрямуємоРазом #EU4CSOsEmergencyActions

Публікація зроблена в рамках субгранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions (ГО «Агенція розвитку громад Богородчанського району») і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Херсонський хаб розпочав весну яскравими досягненнями в роботі з родинами

Тендер з друку посібника

За підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» презентували економічний профіль Хорошівської територіальної громади

Актуальні проблеми протидії гендерно-зумовленому насильству обговорили в Чернігові

На Чернігівщині стартує проєкт з відновлення доступу до медичної допомоги

Юні бізнесмени, школярі-змінотворці й освітні міні-хаби - як відновлюють освіту на Миколаївщині та Херсонщині