Змінити світ за п’ять днів: Молодіжна школа бізнес-навичок у враженнях

40 учасників із 16 міст і 2 континентів – врожай Social Entrepreneurship Camp 2018. Соціальнопідприємницьке таборування в Одесі 29 червня – 3 липня 2018 року організував Impact Hub Odessa в межах ...

Додано:
Lesya Yaroshenko

Social Entrepreneurship Camp 2018
Змінити світ за п’ять днів: Молодіжна школа бізнес-навичок у враженнях

40 учасників із 16 міст і 2 континентів – врожай Social Entrepreneurship Camp 2018. Соціальнопідприємницьке таборування в Одесі 29 червня – 3 липня 2018 року організував Impact Hub Odessa в межах проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Переробка товарів і сортування сміття, неформальна освіта, працевлаштування соціально незахищених українців, творчість та інновації заради того, щоб кожен у мав гідне місце у суспільстві – такі ідеї і моделі соціальних підприємств опрацьовували учасники Школи під гаслом «Почати зміни просто». У легкій ігровій формі, на українських та зарубіжних практиках, таборувальники осягали як гуманітарні, так і точні сторони соціального бізнесу: вимірювання соціального впливу, основи фінансового менеджменту, перспективне планування, самопрезентація, психологічна стійкість, навички роботи в команді. Паралельно учасники розвивали емоційний інтелект завдяки волонтерам зі США. 

 1

Три слова, з яких починаються зміни

Коли Школа підприємницьких навичок вийшла на фінішну пряму, ми попросили організаторів, учасників і тренерів описати подію у трьох словах, згадати, з якими цілями їхали до молодіжного табору і що повезуть додому.

«Спілкування, можливості, саморозвиток. Зарядилася дозою натхнення. Найкориснішими були заняття з ораторства», – Женя, Івано-Франківськ, учасниця Social Entrepreneurship Camp 2018.

 Social Entrepreneurship Camp 2018

«Інновації, молодь, палкі очі. Хотіла пересвідчитися, що молодь до чогось прагне і вже щось робить, щоб досягнути мети. Завдяки Школі в мені почалися зміни», – Іра, Одеса, учасниця Social Entrepreneurship Camp 2018.

«Раніше розділяли бізнес і соціальний вплив: думали, що не можна заробляти гроші і робити щось хороше водночас. Завдяки Школі зрозуміли, що поєднувати комфортне життя і допомогу іншим не тільки можна, а й потрібно. Найважливіше знання, яке винесли – про запитання «чому?»: фокусуватися не на тому, що ти робиш, а на тому, навіщо”, – Богдан і Аня, подружжя мандрівників із Хмельницького.

«Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу»

 

«Бізнес і натхнення. Повернемося з умінням правильно складати фінансові звіти і з навичкою діяти тут і зараз із тим, що маєш, а не чекати, поки зорі зійдуться», – Альона, учасниця з Києва.

 

«Зміни, люди, команда. У нас із друзями є проект, пов’язаний з інклюзією. Тут ми дізналися, що робимо соціальне підприємство: раніше не знали, як це називається. Найскладніше у нашій справі – відкинути емоції і зосередитися на бізнес-моделі: як це працюватиме, як монетизувати, як у гонитві за ідеалами не втратити якість продукту. Інакше висока ціль так і залишиться ціллю, а не реальною допомогою. Я їхала сюди за послідовністю кроків», – Катя, учасниця з Харкова. 

«Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу»

«Школа запам’ятається крутою географією і енергією, яку привезли в Одесу учасники і спікери з різних куточків України. Привезли і поділилися», – Андрій Федотов, Impact Hub Odessa, організатор Social Entrepreneurship Camp 2018.

«Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу»

«Креативність та інноваційність – так у двох словах можна охарактеризувати нашу молодіжну школу. Учасники не просто познайомились та озвучили свої ідеї соціального підприємництва, вони тепер знають, куди рухатися далі» – Тетяна Левківська, керівниця проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу».

«Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу»

«Енергія, занурення, ідеалізувати. Показував учасникам, як швидко «на коліні» прикинути бюджет і прорахувати потенційні прибутки/збитки. Цифр та розрахунків не варто боятися, фінанси – це арифметика, а не вища математика. Я боявся, що на фоні інших більш «творчо-гуманітарних» тем юнакам і дівчатам буде нудно занурюватися в цифри. Проте, сконцентрованість, з якою учасники намагалися прикинути свої потенційні доходи та витрати, дуже порадувала. Мені сподобалася те, що учасники були всі дні тренінгу «тут і зараз». Вони буквально «проживали» свої ідеї і навіть під вечір виглядали енергійними, бадьорими та веселими», – Сергій Корнилюк, спікер Школи, тренер з фінансового менеджменту.

 

 Social Entrepreneurship Camp 2018П’ятиденна школа підприємницьких навичок для молоді – один із основних заходів проекту «Соціальне підприємництво: досягнення соціальних змін за ініціативою «знизу» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект втілює консорціум із семи організацій громадянського суспільства України, Литви та Латвії на чолі з Українським форумом благодійників. На 2019 рік заплановано Другий Social Entrepreneurship Camp 2018.

 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Сила місцевої демократії: завершилася програма із залучення громадян до врядування

Тиждень стратегічних діалогів ZDOROVI про відкритість, демократію та роль громадянського суспільства

Відбувся захід про втрати громадянського суспільства під час війни Росії проти України

Завершилось публічне обговорення проєкту Статуту Ріпкинської селищної територіальної громади

Пам’ять про війну в умовах нової війни: як Україна переосмислює Другу світову

День Європи. Долучайтесь до кінематографічної подорожі Європою з EU Youth Cinema: Green Deal