Журналістика – не злочин! Акція солідарності з арештованими в Криму журналістами

Кампанія #PrisonersVoice запрошує журналістів приєднатися до акції солідарності з ув’язненим колегою Владиславом Єсипенком та іншими медійниками в окупованому Криму. Вчора, 15 липня, на окупованому ...

журналістика-не-злочин
Журналістика – не злочин! Акція солідарності з арештованими в Криму журналістами

Кампанія #PrisonersVoice запрошує журналістів приєднатися до акції солідарності з ув’язненим колегою Владиславом Єсипенком та іншими медійниками в окупованому Криму. 

Вчора, 15 липня, на окупованому півострові почався судовий розгляд справи Владислава Єсипенка – фрілансера радіо «Свобода».  ФСБ  затримала його  в березні та звинуватила в незаконному виготовленні вибухового пристрою «для проведення ним підривних акцій в інтересах українських спецслужб».  Інформація про затримання з’явилась в день сьомих роковин так званого “референдуму” про окупацію Криму Росією. 

Журналісту загрожує багаторічне  ув’язнення за його професійну діяльність. Єсипенко заявляв про тортури з боку російських спецслужб. Він стверджує, що під час першого допиту його роздягли, повалили на підлогу, одягли на вуха дроти з петлями й увімкнули струм. Дружина повідомила, що вчора Владислав знепритомнів дорогою із суду до СІЗО – у спеку його транспортували в автозаку без вентиляції.

Окрім Владислава Єсипенка у кримських в’язницях знаходяться ще 9 громадянських журналістів – Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Амет Сулейманов. Також журналістською діяльністю займалися Дмитро Штибліков та Олексій Бессарабов, які писали  для журналу «Чорноморська безпека» та видавали його в Севастополі.

Організатори хочуть нагадати:

Journalism Is Not a Crime!

Якщо ви журналіст/ка та готові приєднатися до акції солідарності, необхідно заповнити просту форму: https://cutt.ly/2mxt4oh

Учасникам акції потрібно:

  1. Написати кілька слів підтримки Владиславу та іншим переслідуваним журналістам;
  2. Опублікувати пост разом з хештегами #JournalismIsNotaCrime та #PrisonersVoice разом із картинкою кампанії в узгоджений з організаторами день.
  3. Переслати це повідомлення колегам-журналістам, які можуть приєднатися до акції.

Джерело: Центр Громадянських Свобод 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Освітні курси для ветеранів/ок та членів їх родин: діє набір на професійні курси та бізнес-школи у Чернівецькій області

ВООЗ запустила глобальну ініціативу «3 до 35» для збереження мільйонів життів

Захист персональних даних в органах місцевого самоврядування не в пріоритеті - моніторинг

Народовладдя в дії: три історії громадських радників про силу змін в громадах

Волинський Інститут Права досліджує стан владно-громадської співпраці у двох громадах

Спільнота практики театру пригноблених розвивається через підтримку нових партнерств в роботі над суспільно-важливими темами