Журналістів та громадських активістів продовжують запрошувати на зустрічі-дискусії на тему перехідного правосуддя

Теми примирення та правосуддя перехідного періоду після звільнення Донбасу та  Криму сьогодні є дуже важливими для українського суспільства, але часто занадто політизованими і дуже мало ...

Додано:
KHISR

20211011_154727а
Журналістів та громадських активістів продовжують запрошувати на зустрічі-дискусії на тему перехідного правосуддя

Теми примирення та правосуддя перехідного періоду після звільнення Донбасу та  Криму сьогодні є дуже важливими для українського суспільства, але часто занадто політизованими і дуже мало обговорюваними на регіональному рівні. Разом з тим, час таких обговорень для українців давно настав – так, згідно з національним опитуванням, проведеним ХІСД у 2021 році, люди у багатьох регіонах бачать процес примирення та справедливості зовсім по-різному.

Саме тому, Харківський інститут соціальних досліджень разом з громадською організацією ZMINA за підтримки Канадського Фонду місцевих ініциатив ініціює 4 зустрічі  у різних регіонах України, де представники місцевих ЗМІ та громадські активісти зможуть обговорити тему перехідного правосуддя та різні бачення того, яким чином і де варто висвітлювати новини, пов’язані із темою примирення.

Денис Кобзін, директор ХІСД презентує  результати соціологічних досліджень щодо цієї теми

Дар’я Свиридова, перша заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, обговорить Концепцію перехідного правосуддя, що була розроблена українськими експертами

Олена Луньова, менеджерка з адвокації ГО «ZMINA» окреслить досвід перехідного правосуддя в інших країнах.

Разом ми обговоримо, як населення сприймає людей на окупованих територіях, які дії там вважати злочинами, що можна зробити задля налагодження миру між територіями? По завершенні зустрічей планується напрацювання рекомендацій для ЗМІ та державних органів, як освітлювати ці питання серед різних верств населення.

До участі у зустрічах запрошуються представники місцевих ЗМІ та громадські активісти, яких цікавить зазначена тема та які мають бажання у подальшому висвітлювати тему примирення у своїй роботі.

Дати проведення зустрічей:

  • м. Київ– 27 жовтня 2021 року
  • м. Київ – 28 жовтня 2021 року
  • м. Харків – 5 листопада 2021 року.

Організатори повністю покривають витрати на проїзд в обидва кінці (у межах вартості квитків автобусу або поїзду плацкарт, купе або експрес 2 класу), харчування у день зустрічі та проживання (у разі потреби).

На кожній зустрічі планується до 20 учасників. Для участі у відборі необхідно заповнити анкету учасника за посиланням . Результати відбору та місце проведення будуть повідомлені відібраним учасникам електронною поштою: зустріч у м. Київ – до 25 жовтня; м. Харків – до 30 жовтня.

Контактна особа – Світлана Щербань 097 854 25 88


Тематика публікації:           

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?