Згортання розслідувань злочинів проти Майдану?

Існує вірогідність, що справа щодо злочинів проти активістів Майдану, не буде передана до суду. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Володимир Бондарчук, ...

герої
Згортання розслідувань злочинів проти Майдану?

Існує вірогідність, що справа щодо злочинів проти активістів Майдану, не буде передана до суду. Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Володимир Бондарчук, голова громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні», син загиблого Героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука.

«Майже 2 роки тому, у грудні 2014 року, було прийнято рішення про створення управління (зараз – департамент – прим. УКМЦ) спеціальних розслідувань. Воно було створене для консолідації в одному центрі усіх розслідувань щодо злочинів проти активістів Майдану», – розповів Володимир Бондарчук і наголосив, що «для нас основним є те, щоб всі об’єктивні докази були зібрані і рішення, які винесе суд, не були піддані сумніву ні міжнародною спільнотою, ні українським суспільством».

Євгенія Закревська, адвокат родин Героїв Небесної Сотні, зазначила, що злочини проти активістів Майдану повинні розглядатися не як розрізнені поодинокі випадки, які якимсь чином просто співпали у часі, а як одне провадження, і є результатом  діяльності злочинної організації. За її словами, у багатьох справах вже є вироки.

«Ми отримуємо величезні процесуальні ризики того, що нічого із попередньо напрацьованого по відношенню до високопосадовців і, головне, Януковичу, не матиме свого результату у вигляді обвинувального вироку у суді», – зазначила вона і пояснила, чому це може відбутися: «Якщо ми об’єднуємо в одну справу провадження, в яких лишився різний термін досудового розслідування, то у загальній справі у нас лишається найменший термін […] – близько 3-4 місяців». Таким чином, ні технічно, ні фізично неможливо ознайомитися з усіма матеріалами справи і передати її до суду у встановлені терміни, а він спливає у квітні 2017 року.

Олена Сторожук, адвокат родин Героїв Небесної Сотні, додала, що «об’єднані справи з великою кількістю обвинувачених, учасників провадження, і непередбачувано, скільки часу це може зайняти». Віталій Тітич, адвокат родин Героїв Небесної Сотні, зазначив, що департамент спеціальних розслідувань дійсно досягнув успіхів.

Володимир Голоднюк, заступник голови громадської організації «Родина Героїв Небесної Сотні», батько загиблого Героя Небесної Сотні Устима Голоднюка, наголосив, що «це є справа не тільки батьків, не тільки українського суспільства – це є іспитом на державність та демократичність. Тому, всі рішення повинні бути виваженими».

Також читайте інтерв’ю

Волонтерка Ольга Климко закликає долучатись до ініціатив на вшанування Героїв Небесної Сотні


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"

10 років триденної війни, яка триває три сторіччя: Концепція 21 Docudays UA

Стартувала програма підтримки «Моніторинг і оцінювання Стратегії розвитку громади та плану заходів з її реалізації»

Громади Львівщини ділилися досвідом розвитку сільських територій