Жінка, яка створила безкоштовну програму підтримки ветеранів АТО/ООС

Івона Костина. Жінка, яка створила безкоштовну програму підтримки ветеранів АТО/ООС:"Побутує стереотип, що повернення з війни відбувається в один день...Ми добре знаємо, що відбувається на війні. Ми ...

Додано:
Daria Mustafina

C0009T01
Жінка, яка створила безкоштовну програму підтримки ветеранів АТО/ООС

Івона Костина. Жінка, яка створила безкоштовну програму підтримки ветеранів АТО/ООС:

“Побутує стереотип, що повернення з війни відбувається в один день…Ми добре знаємо, що відбувається на війні. Ми знаємо, що там є обстріли, служба, що там є страх, конкретні речі, а от коли людина повертається ми користуємось такими загальними словами “реінтеграція”, “адаптація”, “реабілітація” і хто його розуміє, що ці слова значать. Насправді, повернення – це природній процес, коли людина зі стану активного стресу, постійної мобілізації переходить до, по-перше, повної самостійності, коли за неї не несе відповідальність підрозділ; по-друге, прийняття рішень за своє життя, в якому вже немає такої загрози; по-третє, це вибудовування своєї нової особистості. Тому, що на війні змінюються цінності, на війні змінюється світосприйняття, людина переживає категорично інший досвід від своїх буднів. Вона повертається до дому і тепер з цим досвідом треба щось зробити. Ти не можеш його забути, ти не можеш його відкласти, тобі потрібно його інтегрувати і навчитися з ним жити далі”.

Розмова з Івоною Костиною,
керівницею Veteran Hub про війну та мир, ідею та шлях створення Veteran Hub, підтримку ветеранів АТО/ООС.

“Ветеран Хаб — точка збору ветеранів АТО/ООС, де тобі завжди раді. Ти можеш приходити побути серед ветеранів. Також звертайся по безкоштовні послуги, які будуть тобі корисними у цивільному житті від перших днів після війни до сімейних вечорів і великих планів на роки вперед. Для тебе працюють юрист, консультант з пошуку роботи та кейс-менеджери з психологічною освітою. Всі послуги для тебе у хабі ми розробили на основі Шляху Ветерана. Це мапа досвіду та потреб, які можуть виникати на твоєму шляху. Вона не є твоїм відбитком, але деякі події ймовірно відгукнуться тобі. Коли навколо все нове та треба зорієнтуватись на місцевості — дивись на мапу, все як вчили. Те, що з тобою відбувається – нормально. Шукай себе на Шляху Ветерана та звертайся по підтримку до своїх”.

Inspiring Історії. Щотижня – нова історія!

Підписуйся на канал ВЛАСНА СПРАВА, став дзвіночок та отримуй сповіщення про нові відео. 

Авторка ідеї та інтерв’юерка: Дар’я Мустафіна 

Організатор проєкту: ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку”

Спільнота Inspiring Women

Здійснено в рамках проєкту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. /Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S.Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.”


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій