«Женевський заклик» запускає інформаційну кампанію на захист охорони здоров’я в зоні збройного конфлікту

У часи, коли більшість країн світу протистоять пандемії коронавірусу, саме робота медпрацівників виходить на перший план, а керівники багатьох держав порівнюють боротьбу із хворобою зі станом ...

man-s-hand-in-shallow-focus-and-grayscale-photography-167964
«Женевський заклик» запускає інформаційну кампанію на захист охорони здоров’я в зоні збройного конфлікту

У часи, коли більшість країн світу протистоять пандемії коронавірусу, саме робота медпрацівників виходить на перший план, а керівники багатьох держав порівнюють боротьбу із хворобою зі станом війни. 

Міжнародна організація «Женевський заклик» (Geneva Call) запускає інформаційну кампанію з просування гуманітарних норм у сфері доступу до охорони здоров’я і захисту медицини в зоні збройного конфлікту в Україні.

Кампанія міститиме відеоролики, що демонструватимуть правила захисту медичного персоналу та медичного транспорту, а також доступу до послуг охорони здоров’я для всіх, хто цього потребує в умовах збройного конфлікту. 

Інформаційні листівки та плакати для військових і цивільного населення в зоні конфлікту містять правила захисту охорони здоров’я на війні:

- поранених і хворих необхідно захищати, якщо є змога евакуювати і надавати їм медичну допомогу;

- медичні працівники, медичні заклади або транспорт не можуть бути мішенями для атаки;

- медичні заклади і транспорт треба використовувати тільки за призначенням, щоб не піддати загрозі їхню безпеку;

- до медичного персоналу необхідно ставитися з повагою, допомагати їм під час евакуації поранених і хворих.

Роздаткові матеріали також надають рекомендації щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Марі Лекен, директорка програми по Євразії «Женевського заклику»:

«Норми міжнародного гуманітарного права щодо захисту медичних працівників, медичних закладів та медтранспорту поширюються як на державні, так і недержавні збройні сили: нікому не можна стріляти по лікарнях або використовувати швидку для перевезення військових, а також перешкоджати населенню отримувати медичну допомогу. Наприклад, чимало гуманітарних організацій не змогли надати необхідну допомогу для запобігання розповсюдженню епідемії вірусу Еболи на сході Демократичної Республіки Конго через те, що активні там збройні угрупування не пропускали їх для надання допомоги населенню, стріляли по лікарях і лікарням. Напади на медичний персонал та медичні заклади в таких країнах, як Україна чи Сирія, ймовірно, тільки ускладнять боротьбу з COVID-19».

Регіон Донбасу – особливо вразливий до епідемій. Система охорони здоров’я у регіоні послаблена через війну: лише за перші три роки війни приблизно 150 закладів охорони здоров’я зазнали обстрілів і постраждали, згідно з даними ВООЗ; чимало лікарів змушені були залишити ці території. Через тривалі військові дії здоров’я та імунітет жителів послаблені. За даними влади України, близько 50 військових медиків загинули від початку війни.

Варвара Пахоменко, голова представництва «Женевського заклику» в Україні:

«За часів епідемії особливо важливо, щоб всі сторони конфлікту гарантували безпечну роботу медзакладів і лікарів — не стріляли по них, не використовували їх захисні емблеми, гарантували всім доступ до медичного обслуговування, і ​​запроваджували тільки необхідні для забезпечення громадської охорони здоровя обмежувальні заходи. Якщо населення конфліктного регіону — так само як і військові, які там перебувають, — опиняться без належної допомоги і захисту, це може поставити під загрозу спроби взяти епідемію під контроль та збільшити ризик для решти областей і навіть інших країн».

Головна мета кампанії — привернути увагу до проблеми нападів на об’єкти охорони здоров’я та медичний персонал і нагадати про правила ведення війни всім сторонам конфлікту.

Відеоролик «Доступ до медичної допомоги»

Відеоролик «Захист охорони здоров’я»

Довідка:

«Женевський заклик» — міжнародна недержавна гуманітарна організація, що займається захистом цивільного населення у збройних конфліктах. «Женевський заклик» зосереджує свої зусилля на захисті дітей від наслідків збройних конфліктів, забороні сексуального насильства і гендерної дискримінації, захисті медичних місій і забороні використання протипіхотних мін під час військових дій.

Організація була заснована у 2000 році в Женеві (Швейцарія) з метою залучення суб’єктів військових конфліктів до дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сьогодні представництва «Женевського заклику» працюють у країнах Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу. Ми сприяємо тому, щоб супротивні сторони більшою мірою шанували закони збройного конфлікту та підтримуємо ініціативи місцевих громад для покращення власної безпеки.

Контактна інформація:

E-mail: [email protected]

Facebook: genevacallua

Twitter: genevacallua

Web-page: warhasrules.org

 Джерело: Міжнародна організація «Женевський заклик» (Geneva Call) 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії