Твій рух вперед 2.0: результати учасниць проєкту
У 2023 році «Феміністична майстерня» запустила першу хвилю ваучерного конкурсу на професійне навчання для жінок-ВПО. У 2025 році команда провела вже другу хвилю конкурсу для жінок із вразливих ...
Додано:
femworkshop

У 2023 році «Феміністична майстерня» запустила першу хвилю ваучерного конкурсу на професійне навчання для жінок-ВПО. У 2025 році команда провела вже другу хвилю конкурсу для жінок із вразливих категорій.
Програма спрямована на підвищення кваліфікації або опанування нової професії для жінок, які не мають змоги самостійно профінансувати навчання у Львівській області. Акцент цьогорічної програми: короткотермінові (до 3 місяців) курси на освоєння суспільно-значимих та затребуваних спеціальностей.
За місяць «Феміністична майстерня» отримала 125 заявок. В рамках проєкту вдалося обрати та підтримати 14 переможниць у їх виборі навчання.
Далі — ділимося їх історіями:
Історія Олександри:
Вона — жінка-ВПО з Харкова, яка наразі проживає у Львові. Разом з дітьми їй довелося виїхати з рідного міста у 2022 році, схопивши з собою лише документи і найнеобхідніші речі.
Олександра працює бухгалтеркою та волонтерить у двох громадських організаціях, які підтримували її з дітьми та безкоштовно надавали необхідні речі. Вона хотіла дізнатися більше про специфіку роботи громадських організацій, щоб підтримувати їх не лише як волонтерка, а більш професійно.
«Феміністична майстерня» забезпечила її навчанням на курсі «Благодійні фонди та Громадські організації: облік, податки, звітність та кадри», який допоміг їй поглибити знання у цій професії.
«Сподіваюсь, що зможу використовувати отримані знання на практиці», — додає Олександра.
Історія Наталі:
Вона — мама дітей з інвалідністю. Ми забезпечили для Наталі навчання на курсі «Функціональний аналіз і методи корекції поведінки», який допоможе їй зрозуміти подальші кроки в розвитку своєї місії.
«Я планую працювати у сфері інклюзії, хочу ініціювати створення будинків підтриманого типу для підлітків і дорослих з інвалідністю. Це навчання допоможе краще розбиратися в особливостях корекції поведінки», — додає Наталя.
Історія Катерини:
Вона втратила житло, самостійно утримує та виховує доньку.
«Феміністична майстерня» підтримала її ідею опанування нової професії і оплатили їй навчання на курсі про маркетинг у соціальних мережах (SMM).
«Навчання з SMM у Lemon School повністю виправдало мої очікування — на всі 100%!
Кожне заняття надзвичайно цікаве, корисне та практичне: реальні кейси, детальні розбори й чітке поетапне планування», — розповідає Катерина.
Уже зараз вона знайшла проєкт, над яким працюватиме, і створила Google-форму, щоб краще зрозуміти побажання замовниці. У майбутньому Катерина планує активно розвиватися в цій сфері, адже знання, отримані під час навчання, вона одразу застосовує на практиці.
Історія Ірини:
Ірина організовує дозвілля своєї громади, самостійно виховує дитину, а також донедавна координувала волонтерів у благодійному фонді.
З дитинства вона обожнює тварин і дотепер мріяла стати грумеркою. Завдяки нашому конкурсу їй вдалося потрапити на бажане навчання.
«Моєю давньою мрією був вступ до ветеринарного університету, але це так і не здійснилося. Дуже люблю котів, песиків і залюбки з ними працюватиму. Це для мене нова справа. Тут я буду вчитися всьому з нуля. Але впевнена, що в мене вийде!» — додає Ірина.
Історія Ганни:
У 2014 році вона була вимушена виїхати з Луганська до Харкова. Там же отримала диплом про вищу освіту з відзнакою, працювала, народила доньку.
Прийшов 2022 рік. Знову переїзд з однорічною дитиною.
Ганна вирішила кардинально змінити своє життя. Сьогодні вона працює психологинею, зокрема з людьми старшого віку, людьми з інвалідністю.
Ми підтримали Ганну і забезпечили її навчанням на курсі «Терапія горя».
«У нашому суспільстві тема горя й втрат досі залишається табуйованою. Але ми живемо в реальності, де ці теми вже неможливо оминати. Настав час навчитися приймати біль і проживати його.
Вже понад рік я працюю з людьми, які вимушено змінили місце проживання — це переважно вразлива вікова категорія 60+ і люди з інвалідністю. Це ті, хто втратив не просто дім, а свою тиху старість, звичний плин життя. У своїй роботі я створюю для них простір, де можна горювати — без поспіху, без осуду. І я розумію їх біль, бо сама маю статус ВПО з 2014 року», — ділиться Ганна.
Курс, який вона пройшла, став для неї джерелом натхнення. Особливо її вразила робота лекторки — пані Лариси, яка змогла створити простір безпеки й підтримки. Ганна каже, що знання, які отримала, допоможуть їй і надалі підтримувати людей у стані втрати.
«Життя після втрат — є», — підсумовує вона.
«В часи війни і суцільних втрат, часом виснаження і розпач стається саме від усвідомлення, що від тебе нічого не залежить — багато речей знаходиться поза твоїм контролем.
У цьому проєкті ми хотіли, щоб учасниці все обрали самі: школу, курс, викладача чи викладачку.
Як показує практика, саме така організація подібних програм є ефективною, бо учасниці не лише отримали знання, вони ще отримали беззаперечний факт, що вони знають чого хочуть, вони вміють йти до мети і в цьому процесі їх бажання будуть почутими», — розповідає координаторка проєкту Катя.
Допомога надається ГО «Феміністична майстерня» за проєктом «Громадянське суспільство сприяє підвищенню стійкості в Україні». Проєкт реалізується Консорціумом на чолі з Данським Червоним Хрестом у партнерстві з Данською радою у справах біженців та Dignity за підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Наше ресурсне підсилення – Фундація Змін.