Збір донатів на особисту картку: основні аспекти

Чи можна збирати кошти на особисту картку волонтера? Яка відповідальність настане за такі дії? Як податкова перевірятиме використані кошти? Такі питання ставить собі чи не кожен волонтер. Тож, що ...

Додано:
goppg

329024175_722483222624896_2124703259341478574_n
Збір донатів на особисту картку: основні аспекти

Чи можна збирати кошти на особисту картку волонтера? Яка відповідальність настане за такі дії? Як податкова перевірятиме використані кошти? Такі питання ставить собі чи не кожен волонтер. Тож, що каже законодавство?

Отже, у статті 12 Закону України «Про волонтерську діяльність» вказано, що залучення коштів та іншого майна для забезпечення волонтерської діяльності здійснюється відповідно до законодавства.

Згідно Закону України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, зібраної волонтерами» №2747-IX від 16.11.2022 року – благодійники, фізичні особи можуть не сплачувати ПДФО за зібрані кошти у разі включення їх до Реєстру волонтерів АТО та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації.

Для включення до Реєстру фізична особа – благодійник подає до органу ДПС Заяву про включення / внесення змін до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації за формою № 1-РВ з позначкою «Включення до реєстру» та документи, визначені пунктом 2.2 «Порядку формування та ведення Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації», пред’являє паспортний документ, що посвідчує особу, а у разі подання документів поштою – надає його копію. Іноземці та особи без громадянства додатково пред’являють документ, що підтверджує законність перебування на території України.

Діюче законодавство дозволяє не здійснювати документальне підтвердження витрат, які були здійснені у період з 24 лютого 2022 року по 1 травня 2022 року. Тобто, зібрані кошти, що не входять у проміжок вищезгаданого періоду,  підлягатимуть оподаткуванню: 18% податком на доходи фізичних осіб та 1,5% військовим збором до тих пір, поки ви не були включені до Реєстру волонтерів АТО. 

Волонтер має звітувати про зібрану благодійну допомогу! Для цього щороку волонтером має подаватися декларація про майновий стан та доходи.

ВАЖЛИВО! Реєстрація у Реєстрі волонтерів АТО не є обов’язковою, вона лише дає право фізичній особі, що здійснювала публічний збір благодійних пожертв, не оподатковувати отримані кошти. У разі прийняття рішення не реєструватись, фізична особа-благодійник повинна розуміти, у разі проведення податкової перевірки буде з’ясовано, що така фізична особа порушила вимоги законодавства до неї можуть бути застосовані фінансові санкції.

Публікація підготовлена в рамках проекту «Розбудова спроможності жіночих волонтерських ініціатив в умовах війни», який реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за сприяння Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Платформа пошуку фінансування для відбудови

Україна у війні – поточні події та процеси в контексті міжнародного правосуддя

Білківська та Іршавська громади провели друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

Локачинська громада за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Кам’янці-Подільському відкрили простір для громадських організацій

ВПО не тягар, а ресурс: як живе Луганщина