Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Впродовж семи місяців команди 70 громад з усієї України працювали над розробкою стратегій розвитку. В цьому їм допомагали експерти U-LEAD.Минулого тижня відбулася підсумкова інформаційна сесія, в ...

Додано:
Oksana Stelmakh

e0e41ccb07fe0e2119ae0a2acc1db3a8 (1)
Завершився навчальний цикл Кроків «Розробка стратегії розвитку територіальної громади»

Впродовж семи місяців команди 70 громад з усієї України працювали над розробкою стратегій розвитку. В цьому їм допомагали експерти U-LEAD.

Минулого тижня відбулася підсумкова інформаційна сесія, в ході якої учасники навчального циклу «Кроки для спеціалістів. Розробка стратегії розвитку територіальної громади» обговорили уроки та перспективи розробки документу.А також торкнулися питання реалізації цілей та завдань, покладених в його основу.

Про це повідомляє сайт U-LEAD.

«Експерти U-LEAD працювали із 70 відібраними громадами з усіх куточків України сім місяців!», – про це розповів Олег Яременко, керівник Регіонального офісу у Кіровоградській області, на базі якого відбувся захід.

Впродовж навчання учасники крок за кроком пройшли всі етапи розробки стратегії розвитку, вивчали теорію і одразу застосовували отриманні знання на практиці. Всього навчальний курс складався з шести семінарів, консультацій та менторської підтримки.

За словами експертів, під час роботи над стратегіями учасники найчастіше обирали реалістичний або оптимістичний сценарій розвитку громади.

Стратегія розвитку повинна бути спрямована на зміну умов проживання в громаді, бути людиноцентричною та давати сталий розвиток. Важливо пам’ятати, що принаймні одна стратегічна ціль повинна бути пов’язана з економічним розвитком.

Керівниця робочої групи з розробки стратегії розвитку, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» на Тернопільщині Наталія Онищук зазначила:

«Впевнена, що до кінця цього року громади-учасниці фіналізують Стратегію і план заходів з її реалізації та винесуть на розгляд рад. Законодавством передбачено затвердження Стратегії до 27 січня 2024».

Вона додала, що робота над стратегією об’єднала велику когорту людей: мешканців, громадськість, бізнес, молодь, дітей, активістів.

«Учасники навчились обґрунтовувати свої рішення, домовлятись. Більшість напрацювань і аналітичних матеріалів вони зможуть використовувати для інших програмних документів, а також при підготовці проєктних заявок».

Своїми здобутками і спостереженнями з колегами поділилися представники Дніпропетровщини, Харківщини та Івано-Франківщини:

«Ми дуже хотіли написати стратегію з підтримкою U-LEAD. І коли дізналися, що пройшли конкурсний відбір, нас це сильно мотивувало і надихнуло. Завершуємо роботу над проєктними ідеями, плануємо у січні винести на обговорення і затвердити на сесії, – розповіла Лариса Колісньова, заступниця сільського голови Девладівської сільської ради.

Начальниця відділу з питань економічного аналізу та розвитку управління економічного розвитку та інвестицій Зміїївської міської ради Вікторія Перепьолкіна додала, що важливим у роботі над стратегією є розуміння, яким чином буде досягнуто суспільну вигоду.

Галина Яшан, начальниця відділу економічного розвитку, комунального господарства, транспорту, підтримки аграрного сектору та інвестицій Городенківської міської ради зазначила:

«Важливо виділяти на опрацювання кожної цілі один день. Щоб було якісне обговорення — залучати максимальну кількість учасників. Важливим є склад робочої групи: до неї треба включати фахівців різних галузей».

Відповідаючи на питання учасників про те, як визначити, чи правильно вони діють, чи ідеальний документ напрацювали, експертка U-LEAD Марія Пальчук зазначила:

«Правильною є та стратегія, яка системно, крок за кроком реалізується командою громади. Важливо звертати увагу на структуру стратегії, чи є всі необхідні розділи. Чи є всі необхідні додатки, як того вимагає методологія, затверджена міністерством регіонального розвитку. Має бути логічність і послідовність висновків та ідей. Стратегія розвитку буде саме такою, як потрібно громаді, якщо гуртом її писатимуть представники влади, бізнесу, активісти, молодь і діти. Не варто думати, що залучений експерт або «варяг» напише краще, ніж громада».

Окрім того, що стратегія є дороговказом розвитку і дає можливість системно працювати над змінами, втілюючи проєкти та ініціативи, також вона допомагає гуртувати громаду, сприяє активізації мешканців та збільшує їхню залученість.

Підсумовуючи захід, Олег Яременко розповів учасникам про можливості платформи U-LEARN, де за цією тематикою доступні документи, необхідні для створення стратегії на місцевому рівні. А також нагадав, що учасники, які успішно складуть тести, отримають сертифікати про участь у навчанні.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку