Завершено перший модуль програми «Адвокат Майбутнього»

На минулих вихідних у Києві завершився перший модуль програми «Адвокат Майбутнього», присвячений питанням роботи з клієнтом. З учасниками працювала сертифікований бізнес-тренер і фасилітатор Ірина ...

Додано:
TomorrowsLawyer

Tomorrows_lawyer_750x500_1
Завершено перший модуль програми «Адвокат Майбутнього»

На минулих вихідних у Києві завершився перший модуль програми «Адвокат Майбутнього», присвячений питанням роботи з клієнтом. З учасниками працювала сертифікований бізнес-тренер і фасилітатор Ірина Глущенкова та команда експертів Програми Сергій Гончаренко, Ольга Жуковська, Андрій Костін, Дмитро Кухнюк, Юлія Лісова, Володимир Сущенко, Олександра Яновська за підтримки експерта українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Іванни Ібрагімової.

Тема першого модуля, у якому вже взяли участь всі чотири групи учасників, охопила найважливіші аспекти взаємовідносин клієнта й адвоката. Протягом трьох днів учасники аналізували різні аспекти ефективної комунікації з клієнтом, складні етичні питання у взаємовідносинах із клієнтом, обов’язки адвоката, зокрема, щодо уникнення конфліктів інтересів, роль адвоката у забезпеченні рівного доступу до правосуддя тощо.

Окрім того, адвокати практикували навички спілкування, проведення інтерв’ю та консультування клієнтів і вчились управляти очікуваннями та налагоджувати двосторонню комунікацію.. У межах модуля, серед іншого, розглядали питання розвитку емоційного інтелекту, важливості управління емоціями та емпатії. Учасники говорили про те, що недооцінювали значення налагодженого контакту з клієнтом для досягнення позитивного результату у справі.

Після завершення першого модуля адвокати охоче ділилися враженнями від навчання. Вони зазначили, що програма першого модуля змусила їх задуматися над важливістю побудови взаємовідносин з клієнтом крізь призму професійної етики. Завдяки роботі під час тренінгу з різними емоційними станами адвокати отримали нові навички та практичні інструменти у роботі з клієнтом. А відійшовши від робочих справ на час навчання, змогли переосмислити своє професійне спілкування з клієнтами та подивитися на себе і свою роботу зі сторони.

Окрім здобутих практичних знань та навичок, учасники тренінгу ділилися враженнями від знайомств із експертами та тренерами, а також один з одним. І це не дивно, адже саме комунікаційна складова Програми є однією з її найважливіших переваг, оскільки формує спільноту активних та професійних фахівців зі всієї країни.

Говорячи про роботу над підготовкою та реалізацією першого модуля, керівник Програми Андрій Вишневський звернув увагу, що всі учасники цього процесу були ним захоплені. «Тотальна інклюзивність, емоційна напруга, нестримна динаміка і постійне вдосконалення. Цей ряд можна було б продовжувати і продовжувати. Одним словом, ми — організатори, учасники, експерти і тренер — були захоплені Програмою і самі для себе встановили високу планку якості, нижче якої вже не можемо дозволити собі зійти у наступних модулях.

Нас дуже надихає відданість адвокатів участі у Програмі. Ось два епізоди, що добре ілюструють це. Під час Східноукраїнського форуму Асоціації правників України у Харкові перед початком до мене підійшов адвокат і представляючись, не без гордості додав: учасник програми «Адвокат Майбутнього». Інша учасниця на відкритті Програми у лютому перебувала на останніх місяцях вагітності, а у квітні приїхала на тренінг з немовлям та чоловіком, якому довелось піклуватися про малюка, гуляти з ним весь час, поки мама навчалась.

Найцінніше, з чим виходять адвокати в результаті участі у Програмі — це практична готовність підтримувати та поширювати нову якість професійного спілкування: з клієнтами, іншими учасниками судового процесу, колегами, медіа та суспільством. Інший наслідок участі — калібрування шкали цінностей, ключовими з яких у фокусі «Адвоката Майбутнього» є найвищі стандарти професійної етики, підтримка та просування змін, яких вимагає українське суспільство, відповідальне лідерство в адвокатській спільноті», — зазначив пан Вишневський.

На думку менеджера українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксани Кікоть, перший модуль допоміг розвинути адвокатам комунікаційні навички при спілкуванні з клієнтом. «Перший модуль Програми «Робота з клієнтом» мав на меті розвинути компетенції адвокатів щодо ефективної комунікації, орієнтації на потреби клієнта, управління емоціями, практичного застосування правил адвокатської етики у роботі з клієнтом, цінностей адвокатської професії у стосунках з клієнтами, особливо вразливими групами клієнтів. Відгуки учасників всіх чотирьох груп свідчать, що навчання було надзвичайно корисним та значно вплинуло на уявлення, ставлення та підходи адвокатів до роботи з клієнтами. Важливим результатом є командна робота усіх груп, що дозволило збагатити перший модуль практичними прикладами та цінними уроками з професійного досвіду учасників. Ми раді бачити, що адвокати з різних куточків України об’єднуються задля обміну найкращими практиками з колегами та удосконалюють свою роботу з клієнтами вже сьогодні».

Коментуючи завершення першого етапу навчання, Президент Асоціації правників України Денис Бугай наголосив на позитивних тенденціях, пов’язаних із навчанням адвокатів. «Читаючи всі відгуки учасників, враховуючи найдрібніші деталі, ми постійно працюємо над удосконаленням Програми. Вже сьогодні можу сказати, що «Адвокат Майбутнього» є перлиною, що якісно змінить правову спільноту України найближчим часом. Ми усвідомлюємо, що багато чого ще треба реалізувати для нашої країни, та скажу відверто — щиро радіємо, що вже є з ким це робити. 50% успіху залежить від самих учасників, наскільки вони розкриються та проявлять себе у спілкуванні з колегами, схожими за духом у професії. Наскільки здатні обмінюватися досвідом та ділитися знаннями в інтелектуальній аудиторії. Зі своєї сторони, всі ми — організатори, експерти, тренери та команда — будемо мотивувати адвокатів бути активними у своїй правовій діяльності, допомагати реалізовувати їхні амбіції. Одним із завдань Програми є налагодження комунікації не лише в групі, а між усіма учасниками нашої першої «золотої» сотні. Таким чином, «Адвокат Майбутнього» створить горизонтальну комунікацію між професіоналами з усіх регіонів країни».

Говорячи про навчання у Програмі, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько зазначила: «Перший модуль показав, що адвокати з різних регіонів України однаково бажають покращити себе в професії. Незалежно від віку та стажу роботи вони відкриті до нових знань, мають схожі питання і постійно шукають на них відповіді. Під час триденного тренінгу учасники практикували навички відкритої комунікації, познайомилися з досвідом експертів та один одного. Кожен учасник мав змогу побути в ролі клієнта, отримати оцінку своєї роботи від колег та вирішити для себе, чи є правильними та етичними саме його підходи до спілкування з клієнтом. Особливістю першого модуля була спільна розмова про емоційний інтелект, емпатію та пошук шляхів уникнення такого стану, який в народі має назву «згорів на роботі». Немає нічого ідеального. І на всі запитання тренінг, звісно ж, не відповів. Участь у першому модулі дала змогу побачити і оцінити свої адвокатські стратегії та тактики зі сторони. Важливим у тренінгу є те, що він надав можливість відчути себе частиною професійної спільноти, в якій існують свої цінності: спільне розуміння ролі адвоката в суспільстві, загальні високі етичні стандарти роботи. Вірю, що учасники поїхали по своїх домівках з впевненістю, що в кожному регіоні України в них є колеги, які готові надати підтримку і будуть раді спілкуванню».

Коментарі експертів програми «Адвокат Майбутнього»

Ольга Жуковська, адвокат, к.ю.н., Заслужений юрист України, член Апеляційного комітету UEFA, віце-президент Спілки адвокатів України щиро поділилася своїми позитивними враженнями, отриманими під час триденного спілкування з учасниками. «Це насправді чудове відчуття — бути в компанії однодумців-професіоналів, які вже давно відбулися як особистості та фахівці, проте зберегли потяг до самовдосконалення й професійного розвитку», — коментує Ольга.

Вона вірить у те, що учасникам Програми вдасться не тільки зміцнити стан захисту прав окремої людини, а й долучитися до вдосконалення правового здоров’я всього суспільства. «Глибока повага та інтерес до етичних засад адвокатської професії, продемонстровані учасниками, засвідчують, що вони можуть стати провідниками найкращих рис адвокатури як особливої фахової спільноти, що є носієм не просто професії, а й щонайважливішої правозахисної місії в Україні», — підкреслила експерт.

За словами к.ю.н., доцента факультету правничих НаУКМА, виконавчого директору Центру дослідження проблем верховенства права, Заслуженого юриста України Володимира Сущенка, він впевнений у тому, що учасники Програми як адвокати майбутнього будуть дійсними агентами позитивних змін у правовій спільноті країни, здатними надавати високоякісну правничу допомогу та нести професійну відповідальність перед собою та людиною, якій надають цю допомогу, на рівні європейських етичних стандартів адвокатської діяльності. «Адже ця Програма спрямована якраз на акцентування адвокатської діяльності щодо розвитку людиноцентристської природної концепції адвокатури і правової системи держави», — підкреслив Володимир Сущенко.

У свою чергу, адвокат, заступник голови Ради адвокатів Одеської області, рекомендований арбітр Морської арбітражної комісії при ТППУ, директор Адвокатської компанії «Право» Андрій Костін засвідчив, що під час навчання адвокати проявили себе як висококласні спеціалісти. «Мета цього модуля Програми — дати можливість адвокатам вийти за межі повсякденного професійного життя і відійти від звичних стереотипів та інструментів, які вони використовують у роботі. Під час тренінгу учасників вдалося здивувати, адвокати майбутнього отримали новий досвід. Вірю, що повернувшись знову до роботи, вони будуть повертатися до тих ідей і рішень, яких дійшли тут всі разом під час навчання. Вірю, що будуть повертатися назад у майбутнє».

Експерт Програми, адвокат, к.ю.н., професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України, Заслужений юрист України, суддя ad hoc ЄСПЛ  Сергій Гончаренко, який супроводжував першу групу, зазначив, що атмосфера тренінгу була комфортною і це дозволило учасникам розкритись, бути самими собою, а тому їм легко було сприймати інформацію і не втомлюватися, хоча доводилося працювати доволі інтенсивно.

«Учасники Програми з різних регіонів України, різні за віком та статтю, які мають різний багаж знань та досвіду, які закінчили різні навчальні заклади та практикують у різних галузях права, незважаючи на це, знайшли у себе багато спільних рис, зокрема: прагнення до отримання нових знань і навичок, пошук будь-яких можливостей для самовдосконалення та професійного розвитку, бажання інвестувати час у своє майбутнє, майбутнє своєї професії та суспільства. Всі учасники виявилися справжніми професіоналами, яскравими особистостями, самодостатніми лідерами, з розвиненим почуттям гумору. За три дні першого модуля учасники стали справжньою командою однодумців, продемонстрували щирість та відкритість у спілкуванні, здатність до командної роботи та націленість на результат, отримали багато позитиву, цікавої та корисної інформації щодо ефективної комунікації з клієнтом та незабутні враження від спілкування», — коментує Дмитро Кухнюк, адвокат, к.ю.н., доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури КНУ ім. Т. Шевченка, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Мельник, Кухнюк і Партнери».

«Перший модуль програми «Адвокат майбутнього» викликав у мене дві вражаючі емоції: захоплення та впевненість. Не можна не захоплюватисz справжніми професіоналами, адвокатами, які розуміють потребу в постійному самовдосконаленні та докладають до того значних зусиль, отримуючи при цьому величезне задоволення від спілкування із іншими колегами та вже й однодумцями. Щодо впевненості, то мушу визнати, що за останні роки я вперше віднайшла віру в можливість змін в адвокатурі нашої країни. Ті адвокати, що є учасниками Програми, безсумнівно, зможуть і будуть змінювати не тільки своє професійне майбутнє, але здатні реалізувати ідею створення сильної та незалежної адвокатури України», — зазначила Олександра Яновська, д.ю.н., професор кафедри правосуддя КНУ ім. Т. Шевченка, суддя ad hoc ЄСПЛ.

Тим часом, експерти та тренери Програми вже активно готують другий модуль, присвячений питанням взаємодії із судом та іншими учасниками процесу.

Розклад занять другого модуля:

Перша група — 21.04 — 23.04.2017.

Друга група — 12.05 — 14.05.2017.

Третя група — 26.05 — 28.05.2017.

Четверта група — 09.06 — 11.06.2017.

Місце проведення другого модуля — Львів.

***

Нагадуємо, що програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.

 «Адвокат Майбутнього» — перша всеукраїнська програма професійного розвитку для адвокатів, що спрямована на розвиток soft skills. Програма була розроблена канадськими адвокатами та адаптована українськими експертами.

Всього з 707 конкурсантів було обрано 111 адвокатів, які протягом 2017 року пройдуть чотири навчальні модулі, що будуть проходити у Києві, Львові, Харкові та Одеси.

Теми навчальних модулів: робота з клієнтом, взаємодія адвоката із судом та іншими учасниками процесу, комунікація у юридичному співтоваристві та зв’язки з громадськістю і медіа.


 

Останні публікації цього розділу:

Історія Дениса: усі покатушки після перемоги

Енергетична сталість України під час війни і після перемоги

9-річна художниця з Житомира малює заради перемоги

Американський волонтер повернувся в Україну під час війни: ми не дозволимо росії вкрасти надію

Як подружжя з Житомира рятувало свою справу та займалось волонтерством

Кабмін схвалив законопроєкт, який покращить роботу ГО