Завдяки громадським активістам відкрили «Палату для учасників АТО»

У Добромильській районній номерній лікарні (РНЛ)  відкрито першу  у Старосамбірському районі (Львівська обл.) «Палату для учасників АТО» за ініціативи громадської організації «Управління нової ...

100_2398-225x300
Завдяки громадським активістам відкрили «Палату для учасників АТО»

У Добромильській районній номерній лікарні (РНЛ)  відкрито першу  у Старосамбірському районі (Львівська обл.) «Палату для учасників АТО» за ініціативи громадської організації «Управління нової генерації» та у співпраці з благодійною організацією «Міжнародна асоціація підтримки України».

На жаль, Львівщина посідає сумне друге місце в Україні за кількістю загиблих воїнів у зоні АТО. Зокрема, на Старосамбірщині дванадцять Героїв віддали свої життя за Україну, є чимало поранених,  котрі потребують реабілітації, тому спеціалізована  «Палата для учасників АТО» мала б бути у кожній районній українській лікарні. Між тим Добромильська РНЛ обслуговує понад тридцять тисяч пацієнтів у рік. Серед них  лише торік 85 учасників АТО та членів їхніх родин звернулося по меддопомогу. Тому створення «Палати для воїнів АТО» у лікарні  важливий проект й з інших міркувань – у палатах надаватимуть не тільки кращий рівень медобслуговування військовим, але й їхнім рідним.

А ініціював реалізацію благодійного проекту  у Добромилі Микола Войтів, стипендіат програми Єврокомісії Еrasmus Mundus, засновник ГО «Управління нової генерації» , який з 2009 року  допомагає різними ініціативами рідному місту  та Старосамбірському району, зокрема освітніми, просвітніми та благодійними проектами.

«Це ініціатива доброї волі та розуміння потреб медичного закладу, –  розповідає Микола Войтів і наголошує – Не будьмо байдужими, маємо робити якнайкраще те, що можемо  і  впливати на зміни у суспільстві власним прикладом.  Саме такі три складові можуть допомогти нам змінити Україну зсередини».  За власний кошт Микола Войтів організував  та оплатив транспортне перевезення дорогого медобладнання.  А отримала  Добромильська лікарня  це обладнання  з Німеччини від отця Богдана Пушкаря з м. Бамберг через згадану  благодійну організацію. Його вартість – понад сто п’ятдесят тисяч гривень. Це, зокрема: шість багатофункціональних ліжок, шість матрасів, сім інвалідних колясок, дві з них багатофункціональні, шість ролаторів, крісла-туалети,  милиці, памперси для дорослих, а також декілька десятків комплектів постільної білизни, рушники,  подушки, ковдри.

Довідково:

ГО «Управління нової генерації» створена у 2009 році, основною діяльністю є  освітні, просвітні та благодійні проекти. Завдяки діяльності ГО було реалізовано ряд освітніх проектів для дітей, зокрема: «Англійська для дітей», «Фінансова грамота». Також ГО неодноразово підтримувала Добромильську школу-інтернат, Добромильський дитячий будинок сімейного типу та  Лаврівський дитячий будинок.

Натомість діяльність благодійного фонду «Міжнародна асоціація підтримки України» почалася з медичного Майдану. Голова фонду Ольга Чуйко-Дурбак організувала функціонування асоціації у п’яти країнах світу: Німеччині, Франції, Австрії, Словаччині та США. Асоціація відправила на безкоштовне лікування понад сотню постраждалих майданівців  і військовослужбовців зони АТО до провідних клінік Франції, Австрії та Німеччини. Крім того, МАПУ постійно забезпечує постраждалих гуманітарною допомогою, медичним обладнанням, засобами медичного призначення, медикаментами, а також усім необхідним і  для тимчасово переміщених осіб.

На жаль, випадки, коли благодійна організація  і представник громадської організації реалізовують проект, який мав би фінансуватися з державних коштів, нині, по суті,  слугують заледве не єдиним джерелом для модернізації більшості районних медзакладів на теренах України. Причому на тлі повного провалу реформи охорони здоров’я.  Відтак ініціатива з відкриття «Палати учасників АТО» у Добромилі може дати гарний приклад для наслідування, бо нашим воїнам, котрі сьогодні кладуть на вівтар Вітчизни своє життя та здоров’я,  потрібні не тільки повага, але й повсякденна турбота.

Ігор Галущак
Львів


 

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку