Запровадження мінімального податкового зобов’язання збільшить надходження до бюджетів громад

Для надання експертних роз’яснень ОМС щодо мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) Програма U-LEAD організувала ряд заходів присвячених зазначеній темі.Законодавче підґрунтя МПЗ введено Законом ...

Додано:
havrylenkova

338722453_184266584396024_4309891812502911544_n
Запровадження мінімального податкового зобов’язання збільшить надходження до бюджетів громад

Для надання експертних роз’яснень ОМС щодо мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) Програма U-LEAD організувала ряд заходів присвячених зазначеній темі.

Законодавче підґрунтя МПЗ введено Законом України №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»». Про це повідомив радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Черкаській області Микола Гулько.

Радник зазначає, що Закон №1914 сприяє суттєвому оновленню Податкового кодексу України та має на меті забезпечити збалансованість надходжень до Державного бюджету України, ліквідувати та/або обмежити необґрунтовані пільги окремим видам підприємницької діяльності (усунення узаконених схем ухилення від сплати податків), а також вирівняти конкурентні умови.

За його словами, зміни до Податкового кодексу передбачають низку нововведень щодо адміністрування податків, погашення податкового боргу, податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, оподаткування доходів фізичних осіб, спрощеної системи оподаткування, акцизного податку та ліцензування акцизних товарів, рентної плати.

«Метою введення МПЗ є: виведення с/г земель оренди з тіньового обробітку та зменшення втрат бюджету, сприяння отриманню додаткових надходжень до місцевого бюджету. Якщо розмір загального МПЗ менший за суму всіх сплачених податків і витрат на оренду землі, то платник податків декларує від’ємне значення загального МПЗ і де-факто його не сплачує», – зазначає Гулько.

Ще з головного про мінімальне податкове зобов’язання — якщо платник податків сплатив податків за рік менше, ніж це визначено загальним МПЗ, то йому потрібно буде доплатити різницю. Але податковим законодавством не встановлено окремої відповідальності щодо МПЗ, повідомляє радник, але у разі несплати або несвоєчасної сплати МПЗ будуть застосовуватись штрафні санкції.

«Для громад також важливо, що більшість коштів, які сплачені у межах МПЗ за користування землею сільськогосподарського призначення, надходитимуть до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки», – підсумовує Гулько.

Загалом, метою заходів щодо мінімального податкового зобов’язання є допомога громадам у питанні вивчення законодавчих вимог та особливостей щодо сплати МПЗ за 2022 рік. А також – роз’яснення експертів для громад щодо механізмів існуючих розрахунків мінімального податкового зобов’язання та взаємовідносин контролюючих органів з ОМС та платниками податків в частині звітності та відповідальності за несплату МПЗ або несвоєчасну його сплату.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями