Запорізька область впроваджує міжнародні навчальні програми з підприємництва і фінансової грамотності
20 освітніх закладів області будуть навчатися за міжнародними навчальними програмами від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine). У 2023-2024 навчальному році будуть два курси: «Компанія» та ...
Додано:
Віра Другова
20 освітніх закладів області будуть навчатися за міжнародними навчальними програмами від Junior Achievement Ukraine (JA Ukraine). У 2023-2024 навчальному році будуть два курси: «Компанія» та «Фінансова грамотність».
У липні 2023 року частина освітніх закладів Запорізької області ухвалили рішення повернутися до навчального курсу з підприємництва «Компанія». Це програма, які діє протягом всього навчального року, допомагає учасникам на практиці засвоїти навички з ведення бізнесу, планування, маркетингу, фінансової грамотності, командної роботи. Крім вчителів, наставниками у програмі також стають успішні підприємці регіону. «Фінансова грамотність» – це практичний курс з управління особистими фінансами для молоді (15-19 років), що був розроблений фахівцями JA USA і адаптований провідними банками, страховими, фінансовими, консалтинговими компаніями до вимог українського законодавства. Участь у програмах для учнів та вчителів – безкоштовна.
З нового навчального року міжнародні програми запрацюють у навчальних закладах таких міст як Запоріжжя, Бердянськ (навчальні заклади тимчасово релоковано до Запоріжжя), Мелітополь (навчальні заклади тимчасово релоковані до Запоріжжя), селищі Малокатеринівка, селах Матвіївка, Петропіль, Федорівка (заклад тимчасово релоковано до Запоріжжя).
«У вересні 2023 року громадська організація Junior Achievement Ukraine повертається з навчальними програми до цього регіону. Це знакова подія, адже у 2021 році, коли було засновано український осередок, однією з пілотних була саме Запорізька область», – розповів про відновлення навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine, - «Ми прагнемо дати практичні навички якомога більшій кількості дітей, молодих людей. Адже розуміємо, що саме вони будуть основою майбутньої успішної розбудови України».
Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Станом на 2023 рік понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу. У 2022-2023 роках JA Ukraine отримала гриф Міністерства освіти і науки України на навчальні програми з підприємництва “Компанія” та курс “Фінансова грамотність”.
Нагадаємо, у 2021 році першими учасниками навчальних програм та івентів JA Ukraine стали 120 студентів та 20 вчителів з 11 освітніх закладів Запорізької та Донецької областей. У 2022-2023 навчальному році діяльність організації провадилась у Львівській та Чернівецькій областях, оскільки вони прийняли найбільшу кількість ВПО після повномасштабного вторгнення. У програмі з підприємництва «Компанія» взяли участь 37 навчальних закладів з цих областей. Учасниками стали понад 300 учнів, близько 50 вчителів і 20 бізнес-менторів. Учні заснували та успішно запустили 40 міні-компаній.
26 травня 2023 року відбувся Національний Конкурс. Переможець – команда Зігріємо Україну (WarmUp Ukraine) – у липні представила Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі.
Довідка. Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.
Громадську організацію Junior Achievement Ukraine створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками її навчальних програм та тренінгів стали студенти і педагоги закладів Запорізької та Донецької областей. Після повномасштабного вторгнення, з вересня 2022 року, програма стартувала у Львівській і Чернівецькій областях.
З вересня 2023 року заплановано розширення ще на 7 нових регіонів – Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська, Хмельницька області та місто Київ – та відновлення діяльності у Запорізькій і Донецькій областях.
Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.