Замість поборів – кримінальна справа: Хірург вимагав гроші за операцію ВІЛ-позитивному

Не зважаючи на реальну загрозу життю чоловікові з ВІЛ-позитивним статусом, лікар стверджував, що операція не потрібна. Водночас у приватній розмові визнав, що хірургічне втручання необхідне, але ...

Додано:
Dinarko

dc2d0596845eb486878564f1d177ad4f_M
Замість поборів – кримінальна справа: Хірург вимагав гроші за операцію ВІЛ-позитивному

Не зважаючи на реальну загрозу життю чоловікові з ВІЛ-позитивним статусом, лікар стверджував, що операція не потрібна. Водночас у приватній розмові визнав, що хірургічне втручання необхідне, але висунув умову: за ризик його життю слід приплатити. З тупикової ситуації незаможну родину вивели юристи.

«Життя мого чоловіка під загрозою!» Саме це почули від жительки Луганщини співробітники Центру правової інформації та консультацій при ГО «Суспільна служба правової допомоги». Ірина* розповіла, що її чоловік Ігор* має ВІЛ-позитивний статус. Зараз перебуває у районній лікарні і вкрай потребує операції. Ситуація складна: при людях, на оглядах лікар-хірург лікар говорить, що показань для операціє немає. Однак у приватній бесіді з дружиною напряму заявив: хірургічне втручання потрібне, але ризикувати власним життям, оперуючи ВІЛ-позитивного, він погодиться лише за додаткову плату.

Ірина була у розпачі, адже її родина живе дуже скромно, і грошей на «подяку» лікарю не має. Водночас стан здоров’я Ігоря з кожним днем погіршувався.

Вислухавши історію, юрист Центру Анастасія Павлова запевнила жінку, що ситуація хоч і непроста, але вирішувана.

Консультуючи Ірину, юристка послалася на Конституцію України, Закон України «Про протидію поширенню хвороб зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ» та Кримінальний Кодекс України.**

Ми допомогли скласти та подати скарги на дії лікаря до адміністрації лікарні та до Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА, а також заяву до Новоайдарського РВ УМВС України, – зазначає Анастасія Павлова.

В результаті проти медика було відкрито кримінальне провадження, а Ігоря прооперували.

Так завдяки можливості звернутися по безоплатну правову допомогу, родині вдалося врятувати здоров’я чоловіку, доля якого опинилася в руках корисливого медика.

*Імена змінено з етичних міркувань.

**Правова довідка:
Конституція України: Стаття 49. Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.
Закон України «Про протидію поширенню хвороб зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ». Стаття 10. Медична допомога людям, які живуть з ВІЛ. Стаття 14. Рівність перед законом та заборона дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, та осіб, які належать до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ. Стаття 15. Інші права людей, які живуть з ВІЛ.
Кримінальний Кодекс України. Коментар до статті 184. Порушення права на безоплатну медичну допомогу.

Автор Олена Орлова
Джерело: ІРЦ “Правовой простір”


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У громадах Півдня України проводять картування місцевого неурядового сектору

Правоохоронці та фахівці громад Чернігівщини посилюють спроможність з протидії гендерно зумовленому насильству

Участь громадян у процесах відновлення: кейс Березнегуватської громади (Миколаївщина)

Відбулась настановча сесія програми «Урядування в умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення»

Курси англійської для переселенців стартують у 8 містах України

У Тернополі нагородили переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт»